Milenialsi i generacja Z znowu zaskakują. Na tym zależy im bardziej niż na dobrach luksusowych

Różnice pokoleniowe są zauważalne w wielu różnych aspektach, jednak pomiędzy poszczególnymi grupami czasami pojawiają się też zaskakujące podobieństwa. Okazuje się, że milenialsi i generacja Z mają zbliżone podejście do podróżowania. Zdradzamy, co jest szczególnie ważne dla młodych podróżników.

Podróżowanie to wyjątkowe hobby, które daje nam szansę na poszerzenie naszych horyzontów, poznanie nowych kultur i zobaczenie ciekawych miejsc. Nie da się jednak ukryć, że ta aktywność bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat, i nie chodzi tu tylko o większą dostępność środków transportu czy ułatwienia natury formalnej. Zmieniają się również postawy osób podróżujących. Bliżej tej kwestii postanowili się przyjrzeć eksperci z American Express.

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podróżuje pokolenie Z? Milenialsi i generacja Z mają określone potrzeby i cenią doświadczenia

Opracowany przez American Express raport został opublikowany w pierwszej połowie 2023 roku i dotyczył zarówno zwyczajów związanych z podróżowaniem, jak i planów na nadchodzące miesiące. W badaniu udział brali milenialsi i osoby z pokolenia Z pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Meksyku, Japonii, Indii i Wielkiej Brytanii. Jednym z ciekawszych wyników jest fakt, że aż 84 proc. respondentów zadeklarowało, że woleliby wydać pieniądze na wymarzone wakacje niż na dobra luksusowe. Ponadto 79 proc. przyznało, że wydatki związane z podróżowaniem stanowią istotny element ich budżetu, a 52 proc. zamierzało na cel przeznaczyć więcej, niż w 2022 roku. Warto dodać też, że 89 proc. chciało przy tym wybrać całkowicie nowe i nieznane im dotąd miejsce. Co więcej, 68 proc. szczyciło się tym, że potrafią wyszukiwać interesujące miejsca, zanim staną się one popularne.

Wakacje 2024. Oto idealne kierunki na wyjazd dla młodych podróżników

Mając na uwadze powyższe dane, American Express przygotowało również ostatnio listę kierunków, które są szczególnie warte uwagi w 2024 roku. W zestawieniu znalazły się miejsca będące alternatywą różnych popularnych kierunków. Prezentuje się ono następująco:

  • Adelaide Hills w Australii jako alternatywa dla Parku Narodowego Blue Hills w Australii.
  • Bodrum w Turcji jako alternatywa dla Stambułu w Turcji.
  • Cervo we Włoszech jako alternatywa dla Amalfi we Włoszech.
  • St. Kitts i Nevis jako alternatywa dla Wysp Dziewiczych.
  • Niseko w Japonii jako alternatywa dla Sapporo w Japonii.
  • San Miguel De Allende w Meksyku jako alternatywa dla Riviera Maya w Meksyku.
  • Santa Fe w Nowym Meksyku jako alternatywa dla Sedony w Arizonie.
  • Seszele jako alternatywa dla Malediwów.
  • Udaipur w Indiach jako alternatywa dla Agry w Indiach.
  • Zermatt w Szwajcarii jako alternatywa dla St. Moritz w Szwajcarii.

Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie American Express.

Więcej o:
Copyright © Agora SA