Te muzea uratują weekend. Są fascynujące i oryginalne. Zjeżdżają się do nich turyści z całego świata

Nie wszystkie muzea muszą kojarzyć się z mało atrakcyjną wycieczką i nudnymi eksponatami. Na mapie Polski można znaleźć takie miejsca, których największą siłą jest oryginalność. Gdzie znajdziemy najdziwniejsze i zarazem niezwykle ciekawe muzea w naszym kraju? Jest ich naprawdę sporo.

Jesienna aura potrafi uprzykrzać życie, jednak nie oznacza to, że jesteśmy skazani na siedzenie w domu. To odpowiedni czas na szukanie nieco innych atrakcji niż podczas ciepłych, wakacyjnych dni. Dobrym rozwiązaniem są na przykład odwiedziny w muzeum. Choć niektórym może wydawać się to stratą czasu, niektóre miejsca udowadniają, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda. Oto przykłady najoryginalniejszych muzeów w Polsce, których wystawy potrafią zaskakiwać. 

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najciekawsze muzea w Polsce. W jednym z nich legalnie czci się czarta

Szukasz pomysłu na oryginalną weekendową wycieczkę? Twój czas mogą umilić nietypowe muzea, których wystawy potrafią zadziwiać, bawić i zaskakiwać, jak nic innego. Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, niektóre z nich staną się nawet prawdziwym rajem dla najmłodszych. Jednym z takich przykładów jest Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Wewnątrz można znaleźć setki eksponatów przedstawiających unikatowe zabawki dla dzieci, które z pewnością podbiją serca maluchów. Muzeum mieści się przy ul. Podwale 15 w Warszawie i jest czynne od godziny 11:00 do 19:00. Choć to miejsce jest oryginalne, to z pewnością nie zadziwi tak, jak Prywatne Muzeum Diabła Polskiego w Warszawie zlokalizowane przy ul. Bukowińskiej 26C. Tutaj jednak warto wybrać się w nieco starszym gronie, ponieważ jest to zbiór wizerunków diabłów, czartów i biesów, który liczy ponad 2000 eksponatów polskiego pochodzenia. Wystawa opiewa również w liczne anegdoty, przysłowia czy audycje radiowe o iście piekielnej tematyce, a wszystko to wpisane jest do rejestru zabytków jako dobra kultury. Równie dużo emocji mogą wywołać odwiedziny w Muzeum Siekier w Orzechówce. Tak, jest to miejsce, w którym znajdziemy imponującą kolekcję siekier Adolfa Kudlińskiego zmarłego w 2020 roku. To aż 2500 eksponatów, a ich zebranie zajęło właścicielowi ponad 20 lat - najstarszy z nich pochodzi z 1720 roku. 

Weekend w Polsce. Te muzea są inne niż wszystkie 

Lista nietypowych polskich muzeów nie należy do najkrótszych. Jakie miejsca mogą pochwalić się swoją oryginalnością i przyciągają największą liczbę turystów z całego świata? Oto nasze propozycje:

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy,
 • Muzeum Dobranocek PRL-u w Rzeszowie, 
 • Muzeum Tanich Win w Szklarskiej Porębie, 
 • Muzeum Chleba w Radzionkowie,
 • Muzeum Ognia w Żorach, 
 • Muzeum Żaby w Żabiej Woli, 
 • Hydropolis. Centrum Wody we Wrocławiu,
 • Muzeum Nietypowych Rowerów - Gołąb, 
 • Muzeum Guzików w Łowiczu, 
 • Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli w Złotym Stoku,
 • Muzeum Neonów w Warszawie,
 • Rogalowe Muzeum Poznania, 
 • Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu.
Więcej o:
Copyright © Agora SA