Oto najlepsze stoki narciarskie w Polsce. Fani zimowego szaleństwa stawiają na kameralne miejsca

Najbliższe miesiące upłyną nie tylko pod znakiem świąt, ale również wyjazdów w góry. Powoli rozpoczyna się już sezon narciarski, a jeśli planujesz taką wycieczkę w Polsce, dowiedz się, gdzie najlepiej się udać. Turyści doceniają kameralne miejsca - Kasprowy idzie w odstawkę.

Zima to piękny okres w roku, gdy w końcu cała rodzina znajduje chwilę na to, aby wspólnie celebrować i cieszyć się swoją obecnością. To także czas jarmarków, wprowadzających w niepowtarzalny nastrój. Nieodłącznym elementem są również wyjazdy na narty - gdzie najlepiej udać się zimowe szaleństwo w tym sezonie? Te stoki prawdopodobnie przypadną ci do gustu.

Zobacz wideo Jak stoki przetrwały trudny sezon narciarski? "Inflacja zaważyła na przepustowości", "Koszty mocno wzrosły "

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepsze stoki narciarskie w Polsce. Turyści wybrali ulubione miejsca. Duże zaskoczenie

Portal internetowy Turyści.pl postanowił zapytać czytelników o to, jakie miejsca w Polsce są najlepsze na narty. Ku zdziwieniu wielu na podium wcale nie pojawił się stok na Kasprowym Wierchu - okazuje się, że aktualnie turyści wolą mniej oblegane, a bardziej kameralne miejsca. Jakie więc miejscowości warto odwiedzić zimą i skorzystać tam ze stoków?

Niektórzy proponowali Beskid Wyspowy - na odwiedzających czeka brak kolejek, co jest ważnym aspektem, piękne widoki, szeroka oferta turystyczna i sporo atrakcji. To właśnie na tamtejszych stokach można poczuć się bardzo swobodnie i nie ma tłumów, więc zabawa na pewno będzie udana.

Na liście znalazła się również Kasina Wielka, która będzie idealna szczególnie dla osób początkujących oraz dla rodzin z dziećmi. Kolejną ciekawą propozycją jest Czarna Góra - malowniczy ośrodek położony w masywie Śnieżnika, (bez przecinka) zaskoczy każdego. Odnajdą się tam nawet doświadczeni narciarze.

Jak widać, w rankingu nie pojawiły się popularne miejscowości - turyści coraz częściej z nich rezygnują, (bez przecinka) na rzecz tych mniej znanych. Jeśli planujesz wyjazd, również pomyśl nad taką decyzją oraz dowiedz się, jak przygotować się na podróż

Wyjazd na narty 2023. Tak przygotujesz się na zabawę na stoku. O tych kwestiach nie zapomnij

Wyjazd na stok bez odpowiedniego przygotowania to niezbyt dobry pomysł. Warto więc wiedzieć, co zabrać ze sobą na tak niepowtarzalną przygodę zimą. Jazda na nartach to oczywiście odpowiedni ubiór - ciepła i nieprzemakalna kurtka lub cały kombinezon są na pierwszym miejscu na liście.

Na narty bez nart? Tak to możliwe! Jeśli nie masz swojego sprzętu, żaden problem - w wielu ośrodkach istnieje możliwość jego wypożyczenia za określoną opłatą.

W przypadku gdy na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia, warto kilka tygodni przed wyjazdem porozciągać mięśnie - tak zmniejszysz ryzyko kontuzji na stoku i skorzystasz z niego przez cały wyjazd. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA