Te filmy i seriale najczęściej oglądamy w samolotach. Pasażerowie postawili na kultowe produkcje

Długi lot samolotem nie musi oznaczać kilkunastogodzinnej nudy. Pasażerowie mają do dyspozycji kilka tysięcy filmów i seriali, które mogą obejrzeć w trakcie podróży. Linie lotnicze z całego świata opublikowały najchętniej wybierane w zeszłym roku przez podróżnych produkcje. Co znalazło się na listach?

Choć samoloty dają nam możliwość przemieszczenia się za granicę w stosunkowo krótkim czasie, to niektóre loty mimo wszystko trwają bardzo długo. Wycieczka na inny kontynent oznacza zwykle nawet kilkunastogodzinną podróż. Dla zabicia nudy pasażerowie mogą w tym czasie obejrzeć kilka filmów i seriali, jakie mają do dyspozycji na ekranach przed sobą. Każdy indywidualnie wybiera to, na co ma ochotę i wbrew pozorom wybór jest bardzo duży. Co podróżni oglądają najchętniej?

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Te filmy pasażerowie oglądają najczęściej. Emirates podzielił się rankingiem

Linie lotnicze Emirates udostępniły ranking najchętniej oglądanych filmów podczas podróży ich samolotami. Jak czytamy na stronie przewoźnika, pasażerowie mają możliwość wybierania filmów spośród 6,5 tys. treści multimedialnych na platformie Emirates ice, z czego ponad dwa tysiące to filmy. W 2023 roku podróżni najczęściej decydowali się na "Avatar: Istota wody", czyli drugą część słynnego "Avatara" z 2009 roku. Dominowała też komedia romantyczna z Julią Roberts i George'em Clooney’em "Bilet do raju" oraz film akcji "Top Gun: Maverick". Z kolei klienci lotów długodystansowych wybierali serie filmów, np. trylogię "Władcy pierścieni" i wszystkie cztery części "Johna Wicka". Wśród dzieci przodowały bajki, zwykle były to "Kot w butach: Ostatnie życzenie", "Tom and Jerry: Cowboy Up!" i "Super Mario Bros. Film". Pasażerowie mogą też oglądać w trakcie podróży seriale. Najchętniej wybierano kultową produkcję "Przyjaciele", ale też "Teorię wielkiego podrywu" i "Brooklyn 9-9".

Najchętniej oglądane filmy w samolocie. Wśród nich najnowsze produkcje

Quantas również podzieliło się informacją na temat najczęściej wybieranych produkcji. Jak się okazuje, pasażerowie australijskich linii lotniczych zdecydowali się w zeszłym roku na kinowy hit "Barbie", który bił rekordy popularności. Równie chętnie oglądano najnowszy film z Harrisonem Fordem, czyli "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Z kolei wśród seriali przodował "Młody Sheldon", "The Last of Us" i animowana produkcja "Bluey". A jak sytuacja wygląda w nowozelandzkich liniach lotniczych Air New Zealand? Podróżni postawili na mniej popularny film, czyli komediodramat "Mężczyzna imieniem Otto" z Tomem Hanksem w roli głównej. Obejrzano go 176 tys. razy. Na drugim miejscu znajduje się wspomniany wcześniej "John Wick 4" z wynikiem 149 tys. wyświetleń, a na trzecim dziesiąta część "Szybkich i wściekłych", którą obejrzano około 148 tys. razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.