Goście tego hotelu będą błagać o deszcz. Za brzydką pogodę otrzymają zwrot kosztów. Jest jeden haczyk

Poziom obsługi w ośrodkach w Singapurze jest naprawdę wysoki. Nowa oferta jednego hotelu przerasta jednak wszystkie inne. Goście, którzy w trakcie swojego pobytu trafili na brzydką pogodę, będą mogli liczyć na zwrot kosztów. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Singapur to miasto-państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na kilkudziesięciu wyspach w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego. To jeden z największych portów i centrów finansowych świata, więc jest bardzo nowoczesnym i luksusowym miejscem. W mieście przeważają wysokie wieżowce i nietypowe budowle zadziwiające swoim kształtem, a nocą każda ulica rozświetla się na setki kolorów. To właśnie dlatego Singapur przyciąga do siebie miliony turystów każdego roku. Przyjezdni mogą się zakwaterować w hotelach z obsługą na najwyższym poziomie, a jedno z takich miejsc wprowadziło właśnie dość zaskakującą ofertę.

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Na co trzeba uważać w Singapurze? Pogoda może nam nie sprzyjać

Odwiedzając Singapur ciężko się nudzić. Turyści mają zwykle rozbudowany plan zwiedzania, bowiem w kraju jest wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Plany może jednak pokrzyżować pogoda. Deszcz pada tam przez średnio 171 dni w roku, a średnia suma opadów wynosi 2500 mm. Dla porównania w Polsce w 2022 roku było to 533,4 mm według IMGW. Przyjezdni, którzy trafią na brzydką pogodę, mogą skryć się w luksusowych hotelach, jednak nawet wysoki poziom obsługi nie zrekompensuje im atrakcji na zewnątrz, jakie przegapili. W jednym ośrodku może być nieco inaczej. W hotelu The InterContinental pojawiła się właśnie nietypowa oferta. Goście, którzy trafią na deszcz, mogą liczyć na zwrot kosztów za jedną dobę. Ta wiadomość z pewnością zachęci wielu turystów, jednak jest kilka haczyków.

Gdzie szukać noclegu w Singapurze? Pewien hotel ma zachęcającą ofertę

Pomysłodawcą wyjątkowej oferty jest Andreas Kraemer, menedżer hotelu The InterContinental w Singapurze.

Rozmawiałem z grupą przyjaciół na temat tego, co jest kolejnym etapem usług luksusowych w podróży i jeden z nich żartobliwie skomentował, że byłaby to możliwość kontrolowania pogody

- powiedział w rozmowie z serwisem CNN. Żart zainspirował menedżera do stworzenia usługi "Rain Resist Bliss", zgodnie z którą goście otrzymają zwrot pieniędzy za jedną dobę pobytu przy deszczowej pogodzie. Choć brzmi to kusząco, nie tak łatwo będzie odzyskać pieniądze. Hotel nie zamierza rozdawać pieniędzy za każdym razem, gdy spadnie deszcz. Jak podaje CNN, o zwrot można się ubiegać dopiero wtedy, gdy "czas trwania deszczu przekracza 120 łącznych minut w dowolnym czterogodzinnym bloku czasu w ciągu dnia". Ponadto pieniądze dostaną tylko ci goście, którzy wynajęli apartamenty zaczynające się od 633 dolarów za dobę (około 2500 zł). Kwota zostanie zwrócona w formie vouchera na dodatkową noc w hotelu, z którego można skorzystać tylko w przeciągu następnych sześciu miesięcy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA