Choć jarmarki wielkanocne nie zyskały jeszcze tak dużej popularności co bożonarodzeniowe, to i tak warto się przejść i sprawdzić oferty lokalnych sprzedawców. Na targach będzie można kupić zarówno wielkanocne ozdoby, takie jak wyplatane z wikliny kosze czy ręcznie malowane jajka, ale też spróbować świątecznych potraw, np. wędzonych wędlin czy słodkich, domowych ciast. Nie każde miasto organizuje takie wydarzenie. Sprawdź, gdzie w Polsce są najciekawsze jarmarki.
Jeden z największych jarmarków wielkanocnych odbywa się każdego roku w Krakowie. Tym razem rozpocznie się w czwartek 21 marca i potrwa aż do poniedziałku 1 kwietnia. Artykuły świąteczne i wyroby zaprezentuje przy Rynku Głównym aż 60 sprzedawców, dlatego każdy z odwiedzających na pewno znajdzie coś dla siebie. Pojawią się m.in. wielkanocne stroiki, obrusy i serwetki, palmy, a także wyroby z drewna czy z masy solnej. Będzie można też spróbować regionalnych przysmaków.
Kiermasz wielkanocny odbędzie się także w Poznaniu. Tam tradycja jarmarczna z okazji tego święta jest kultywowana od 2013 roku i za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczny targ rozpocznie się, tak jak w Krakowie, 21 marca, ale potrwa trochę krócej, bo tylko do niedzieli 24 marca. Choć czasu na zakupy jest mało, wybór będzie ogromny. Według przewidywań ma pojawić się aż 40 wystawców, a każdy z nich zaoferuje coś innego, od ozdób, przez palmy aż po świąteczne jedzenie.
Najdłużej trwającym jarmarkiem jest ten w Katowicach. Mieszkańcy województwa śląskiego mają ponad dwa tygodnie na zrobienie zakupów, bowiem pierwsi sprzedawcy pojawili się już 14 marca i zostaną na Rynku aż do Poniedziałku Wielkanocnego przypadającego na 1 kwietnia. W ponad 40 budkach można zakupić produkty o charakterze świątecznym, ale nie tylko. Pojawi się też biżuteria i wyroby ceramiczne. Z kolei w części gastronomicznej znajdziemy lokalne przysmaki wielkanocne, np. żur czy babki. Najmłodsi też nie będą się nudzić, bowiem wystawiono wielkie figurki w kształcie pisanek i zajączków, z którymi można sobie zrobić zdjęcie.
Mieszkańcy województwa lubelskiego mają największy wybór, ponieważ jarmarki są organizowane w aż sześciu miastach. Pierwszy z nich odbył się w Puławach i trwał przez cały weekend 15-17 marca. W sobotę i w niedzielę można było także udać się na targ w Janowie Lubelskim. W sobotę 23 marca zostanie otwarty kiermasz w Kazimierzu Dolnym, natomiast w Niedzielę Palmową sprzedawcy pojawią się w Nałęczowie, Zamościu i Lublinie. Do kupienia będą oczywiście artykuły spożywcze i dekoracje wielkanocne. Na osoby, które wybiorą się do stolicy województwa czeka jeszcze jedna atrakcja - zwiedzanie. Jarmark odbędzie się bowiem w Muzeum Wsi Lubelskiej.