Tutaj turyści poczują się jak w Londynie. Już niedługo na polskie ulice wyjadą piętrowe autobusy

Polska, podobnie jak inne kraje, powoli szykuje się na letnie tłumy turystów. W związku z tym jedno z miast zdecydowało się na uruchomienie dodatkowych linii autobusowych. Nie będą jednak zwyczajne. Pojazdy mają być dwupiętrowe. Znamy wstępne ustalenia.

Już wkrótce rozpocznie się majówka, niedługo później będziemy obchodzić Boże Ciało, a krótko po nim wakacje, co oznacza okazje na dłuższe urlopy, podczas których warto zwiedzić kraj. Szczególną atrakcję przygotowuje w tym roku Trójmiasto. Do najważniejszych zabytków i atrakcji będzie można dojechać nietypowym środkiem transportu. Turyści poczują się jak w Londynie. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Co robić w Gdańsku, gdy pada? Zamiast siedzieć w hotelu, zwiedzaj miasto piętrowym autobusem

Sezon wiosenno-letni w każdym większym mieście oznacza tłumy turystów. Z tego powodu zwiększa się ruch na ulicach, a komunikacja miejska jest przepełniona. To wszystko sprawia, że w niektórych miejscach uruchamia się dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe. Tak będzie m.in. w Gdańsku. Linia nr 606 ma kursować od Śródmieścia do Westerplatte, jednak nie będą to zwykłe autobusy. Zgodnie z zapowiedzią wiceprezydenta Gdańska Piotra Baranowskiego, w tym roku wzbogacą się o dodatkowe piętro.

W sezonie letnim szykujemy nową komunikacyjną atrakcję! Chcielibyśmy, aby turystyczną linię autobusową nr 606, łączącą Śródmieście z Westerplatte, obsługiwały piętrowe autobusy. Właśnie szukamy podwykonawcy do tego zadania

- napisał wiceprezydent na swoim profilu na Facebooku. Jeśli uda się zrealizować ten plan, autobusy wyjadą na trasę 1 maja i pozostaną na niej do końca września.

Nietypowe atrakcje: Gdańsk. Nowa linia autobusowa już wkrótce

Jak czytamy na stronie trojmiasto.pl, szczegółowy rozkład jazdy i lista przystanków zostaną jednak opublikowane dopiero wtedy, gdy miasto znajdzie podwykonawcę. Na ten moment wiadomo tylko, że autobusy mają być wyposażone w urządzenia systemu Fala i Tristar, dzięki którym na tablicach przystankowych i w internetowym rozkładzie jazdy można sprawdzić dokładny czas przyjazdu. Oprócz tego w pojazdach mają się znaleźć: sprawny monitoring, elektroniczne wyświetlacze, ładowarki USB i kasowniki. Do jednego autobusu planowo zmieści się około 110 pasażerów, a 70 z nich będzie mogło zająć miejsca siedzące. Każdy pojazd ma być przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej i osób z wózkami dziecięcymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy uważasz, że wprowadzenie piętrowych autobusów w Gdańsku to doby pomysł?
Więcej o:
Copyright © Agora SA