Polska Prowansja w Sandomierzu. Pomysł lokalnej agroturystyki wywołał szał. Zgłosiło się 150 tys. osób

Polacy najwyraźniej są spragnieni francuskich klimatów. Piknik jak w Prowansji, który zaproponowała Polakom sandomierska agroturystyka, wywołał szał wśród internautów. Organizatorzy z pewnością liczyli na duży odzew. Nie spodziewali się jednak, że będą musieli ugościć aż 150 tysięcy osób! Teraz muszą zmienić cały plan.

Oczywiście, piknik przy polu pełnym lawendy, delikatnie muskanej promieniami słońca, brzmi jak spełnienie francuskiego snu. Jeszcze odrobina dobrego sera, chrupiącej bagietki i kapka winogronowych trunków - można żyć, nie umierać. Właściciele Lawendowego Rancza w Sandomierzu najwyraźniej wzięli sobie do serca słowa "Vouloir, c’est pouvoir", czyli "Chcieć to móc". Zaproponowali nam ucztę dla oka i podniebienia, organizując "Lawendowy Piknik z Winem i Serem". Po prostu, podali jak na tacy odrobinę Prowansji. Polacy oszaleli na punkcie tego pomysłu - i to na tyle, że organizatorzy musieli podjąć radykalne kroki.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Sandomierz atrakcje. Lawendowy piknik wywołał zamieszanie. Polacy rzucili się na zapisy

Dokładnie 16 kwietnia 2024 roku na Facebooku Lawendowego Rancza pojawiło się nowe wydarzenie. Organizatorzy zadbali o klimatyczne zdjęcie na tle pola lawendy i bardzo obiecującą zapowiedź wydarzenia:

Wieczór z serem i winem w kwitnącej lawendzie. Niemal jak w Prowansji. Wzorując się na francuskich plantacjach organizujemy razem z Winnicą Sandomierska i Sery Sandomierskie dla Was niepowtarzalny piknik z Winem i Serem. Kwitnąca pachnąca lawenda, wino i sery a do tego zachód słońca i relax. Zapraszamy na piknik z kocykami.

Piknik początkowo miał trwać jeden dzień, obejmował datę 20 lipca 2024. I właściwie moglibyśmy napisać, że jest to ogłoszenie jak każde inne - ale musielibyśmy skłamać. Pomysł sandomierskiej agroturystyki stał się na tyle wiralowy, że niedługo po zapowiedzi zainteresowanie wykazało przeszło 145 tysięcy osób z całej Polski. Kilka dni później Lawendowe Ranczo opublikowało kolejny post.

O co chodzi z Lawendowym Piknikiem? Organizatorów "przytłoczyła" liczba chętnych

18 kwietnia 2024 na Facebooku Lawendowego Rancza pojawiła się odpowiedź organizatorów:

Szanowni Państwo w związku z ogromnym zainteresowaniem Lawendowym Piknikiem z Serem i Winem, wydłużamy możliwy czas wzięcia udziału od 18 do 21 lipca. Piknik będzie trwał w godzinach 12:00-22:00

Najwyraźniej początkowo nikt nie zdawał sobie do końca sprawy, że Polacy tak tłumnie zareagują na wizję spędzenia dnia w kolorze lawendy. Z powodów logistycznych agroturystyka przedłużyła piknik o trzy dni. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że wejście na teren rancza jest bezpłatny. Można pojawić się, nawet jeśli wcześniej nie zgłosiliśmy się do zapisów.

Aktualnie liczba chętnych na "Lawendowy piknik z Winem i Serem" urosła do prawie 149 tysięcy osób. Warto zaznaczyć jednak, że opcja "jestem zainteresowany/na" nie jest zobowiązująca.

Czy mieliście okazję spędzić czas w Prowansji?
Więcej o:
Copyright © Agora SA