Na mapie Polski powstał kolejny park wodny. Fabryka Wody już teraz nie może opędzić się od turystów

Na turystycznej mapie Polski pojawił się kolejny, niezwykle ciekawy punkt. Fabryka Wody w Szczecinie, po trwającej cztery lata budowie, nareszcie mogła powitać pierwszy turystów. Tłumy ustawiły się w kolejce, a ludzie czekali na wejście od piątej rano. Wewnątrz ujrzeli prawdziwy wodny raj.

W sobotę 1 czerwca 2024 roku w Szczecinie miało miejsce istotne wydarzenie. Na otwarciu Fabryki Wody pojawiły się prawdziwe tłumy. Już pierwszego dnia aquapark odwiedziło około 2,3 tys. osób, a później wcale nie było gorzej. Choć budowa obiektu zlokalizowanego w miejscu dawnego kąpieliska Gotynka trwała aż cztery lata i pochłonęła ponad 375 milionów złotych, wygląda na to, że było warto. 

Zobacz wideo Tak wyglądała budowa pierwszej w Europie obrotowej zjeżdżalni

Fabryka Wody Szczecin - cennik. Atrakcji jest tyle, że "można tu spędzić kilka dni"

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka pod drzwiami nowego parku wodnego ustawiły się gigantyczne kolejki. Goście czekali na wejście już od godziny piątej rano, czyli cztery godziny przed otwarciem kas. Wszystko dlatego, że jest to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w tym regionie. Dodatkową zachętą był również fakt, że tego dnia najmłodsi odwiedzajacy - do 14. roku życia - wchodzili całkowicie za darmo, a witał ich sam prezydent miasta Piotr Krzystek. Istotna jest również ciekawa oferta Fabryki Wody. To nowoczesny kompleks rekreacyjny z aż 17 basenami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, 11 zjeżdżalniami oraz 16 saunami. Na terenie aquaparku znajdują się również między innymi place zabaw, strefa sportu, ścianka wspinaczkowa oraz boisko do siatkówki. Oprócz wodnego szaleństwa na odwiedzających czeka edukatorium, gdzie można znaleźć liczne eksponaty oraz multimedialne wystawy dotyczące wody.

Moim zdaniem w Fabryce Wody jest tyle atrakcji, że można tu spędzić kilka dni

- twierdzi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Nowy park wodny otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00 oraz od soboty do niedzieli w godzinach od 8:00 do 22:00. Za dwie godziny spędzone w aquaparku należy zapłacić 60 złotych (bilet normalny) oraz 50 złotych (bilet ulgowy). W przypadku całodniowego pobytu jest to koszt 85 złotych (bilet normalny) i 70 złotych (bilet ulgowy). Możliwe jest również wykupienie biletu rodzinnego 2+1 za 145 złotych (dwie godziny) oraz 189 złotych za cały dzień. Otwarcie Fabryki Wody to ważna chwila dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, ponieważ - jak podaje serwis Wprost - przez lata "czekali na podobną atrakcję, korzystając z parków wodnych na Pomorzu - aquaparków w Redzie i Sopocie". 

 

Park wodny w Polsce. Niektóre z nich są wyjątkowo oblegane przez turystów

Zanim otworzono Fabrykę Wody, miłośnicy tego typu atrakcji z województwa zachodniopomorskiego najczęściej odwiedzali między innymi Aquapark Reda. W tym przypadku w ofercie znajdują się liczne baseny, zjeżdżalnie oraz pokaźna strefa SPA i saunarium. Odwiedzających przyciągają również prawdziwe rekiny, które pływają w ogromnym akwarium rafowym. Ten park otwarty jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-22:00, a całodniowy bilet kosztuje 85 złotych (ulgowy) lub 115 złotych (normalny). Kolejną opcją jest Aquapark Sopot, który oferuje całorocznych basen zewnętrzny, liczne baseny wewnętrzne, wanny z hydromasażami, Dziką Rzekę i wodny plac zabaw. Odwiedzający mogą również skorzystać ze strefy SPA oraz różnego rodzaju saun. Na oficjalnej stronie internetowej zainteresowani mogą wykonać nawet wirtualny spacer po parku, a jeśli to zachęci ich do odwiedzin, muszą przygotować się na niemały wydatek. Całodniowy relaks w sopockim parku wodnym kosztuje 135 złotych (bilet normalny) praz 115 złotych (bilet ulgowy).

Ci, którzy pochodzą ze Szczecina i okolic nie powinni zapominać jednak o słynnej Arkonce. Kąpielisku położonym w samym sercu Lasu Arkońskiego, przy ulicy Arkońskiej 30A. Choć nie ma tu aż tylu atrakcji, jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Tym bardziej że w tym przypadku bilety kosztują maksymalnie 24 złote, a najmłodsi wchodzą za darmo. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy wiedziałeś/aś o powstaniu nowego parku wodnego w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Agora SA