W Europie powstaje najdłuższa trasa widokowa na świecie. Będzie się ciągnąć przez 100 miejscowości

Jeśli uwielbiasz piękne krajobrazy, piesze wycieczki, a wakacje wolisz spędzać na aktywnym wypoczynku, leć do tego kraju. Powstaje tu właśnie najdłuższa trasa widokowa na świecie. Plany obejmują ponad trzy tysiące kilometrów i 100 różnych miejscowości.

Wakacje można spędzać na kilka różnych sposobów, nie tylko leżąc na plaży czy nad basenem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku wolą w wolnej chwili wsiąść na rower lub wybrać się na długi spacer, podczas którego zwiedzą okolicę, będą podziwiać widoki i poznawać lokalną kulturę. Jeśli marzy ci się właśnie taki urlop, leć do Portugalii. Powstaje tam najdłuższa trasa widokowa na świecie.

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Gdzie warto jechać do Portugalii? Nowa atrakcja ściągnie masę turystów

Władze Portugalii zrobiły ukłon w stronę miłośników pieszych wędrówek i rozpoczęto tam budowę okrężnej trasy widokowej "Palmilhar Portugal", która według planu ma mieć aż trzy tysiące kilometrów. Będzie prowadziła przez różne scenerie północnej i południowej linii granicznej, od morskich krajobrazów, przez winnice i miasta, aż po górskie tereny Tras-os-Montes. Obejmie około stu gmin, dzięki czemu turyści będą mogli z bliska poznać wybrane regiony tego pięknego kraju. Jak wyjaśnił mentor projektu Ricardo Bernardes, cytowany przez portal Diario de Leiria, pomysł został przedstawiony "różnym gminom, które będą partnerami w projekcie, współpracując przy wytyczaniu i oznaczaniu tras w swojej okolicy". W ten sposób turyści dostaną wskazówki od lokalnych mieszkańców i będą wiedzieć, które miejsca warto odwiedzić. Do trasy będzie bowiem przeznaczona specjalna aplikacja na smartfony, która ułatwi poruszanie się po ścieżkach i pokaże najważniejsze punkty. 

Gdzie najładniej w Portugalii? Z tą trasą zwiedzisz najpiękniejsze miejsca

Aplikacja "Palmilhar Portugal" będzie oferować nie tylko mapy, ale także informacje na temat nadchodzących wydarzeń w danej okolicy, takich jak wycieczki tematyczne, konkurencje sportowe lub gry zespołowe. 

Podczas wędrówki przez daną okolicę uczestnicy będą otrzymywać powiadomienia z informacjami o następnej lokalizacji i będą mogli wchodzić w interakcje z aplikacją, publikując wszelkie znalezione ciekawostki, rezerwując noclegi, restauracje lub uzyskując informacje o wydarzeniach sportowych i kulturalnych

- powiedział Ricardo Bernardes. Pierwszy odcinek trasy widokowej zostanie oddany do użytku już w lipcu. Będzie rozpoczynać się w Alenquer, na północ od Lizbony. Do końca tego roku ma powstać jeszcze 15 szlaków. Drogi mają być przeznaczone nie tylko dla pieszych, pojawią się także trasy rowerowe. Na stronie "Palmilhar Portugal" zapewniono również, że z atrakcji mogą korzystać osoby z ograniczeniami ruchowymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Chciałbyś/chciałabyś przejść się nową trasą w Portugalii?
Więcej o:
Copyright © Agora SA