W Warszawie powstanie deszczowy park. Nowa atrakcja pojawi się w stolicy już wkrótce

Mieszkańcy Ursynowa już niedługo będą mogli cieszyć się nowym parkiem linearnym. Warszawski Zarząd Zieleni opublikował właśnie w mediach społecznościowych informacje o postępującej budowie. Na jakim etapie są prace i kiedy park zostanie oddany do użytku?
Park linearny w Warszawie (zdj. ilustracyjne)
facebook.com/Zarząd Zieleni Warszawy

Wiele osób narzeka, że duże miasta są często "zalane betonem" i brakuje w nich zielonych skwerków, które przyniosłyby ulgę w upalne, letnie dni. Mamy zatem dobrą wiadomość - w Warszawie powstaje właśnie kolejny park. Będzie znajdował się na terenie wzdłuż ulic Płaskowickiej, od ulicy Pileckiego do Nowoursynowskiej, a prace budowlane trwają już w najlepsze. Na kiedy zaplanowano oddanie parku do użytku?

Zobacz wideo Czy Polaków gorszy nagość na ulicach i w parkach?

Ile jest zieleni w Warszawie? Wkrótce mieszkańcy otrzymają kolejny park

Plany wobec nowego parku linearnego na Ursynowie są bardzo ambitne. Umowę na inwestycję podpisano pod koniec 2023 roku, a teren obejmujący aż dwanaście hektarów, podzielono na sześć etapów, według których będą realizowane kolejne etapy budowy. 

Pierwsze prace, obejmujące odcinki nr 2 i 3, mają ruszyć w I kwartale 2024 r. Z nowej zieleni na tym terenie mieszkańcy będą mogli skorzystać rok później. Dalsze etapy – odcinek nr 4, 5 i 6 – będą oddawane kolejno latem 2025 r., jesienią 2025 r. i w I kwartale 2026 r. Budowa odcinka nr 1 stanowi opcję dodatkową w ramach umowy

- poinformował Zarząd Zieleni miasta stołecznego Warszawy w listopadzie ubiegłego roku na swojej stronie internetowej. Za realizację odpowiada firma Palmett, która wykonała także projekt. Zakłada się, że gotowy park zostanie oddany do użytku w 2026 roku. 

Jaki park warto zobaczyć w Warszawie? Ten będzie imponujący

Jak podaje Zarząd Zieleni Warszawy na Facebooku, aktualnie trwają prace związane z kształtowaniem terenu i wytyczeniem alejek, by później móc całość zazielenić. To oznacza, że zgodnie z planem budowę rozpoczęto na fragmentach nr 2 i 3.

Na odcinku 2, gdzie zaprojektowano rozległą polanę otoczoną roślinnością, trwa budowa promenady i nawierzchni mineralnych. Wykonawca zakończył korytowanie i ustawił krawężniki, a obecnie wykonuje podbudowę i zaczyna układanie płyt i żółtej wstęgi na promenadzie. Żółta wstęga to pas z cegły klinkierowej biegnący przez wszystkie odcinki promenady

- czytamy w mediach społecznościowych. Z kolei na trzecim odcinku rozpoczęto budowę fontanny i kanalizacji. Jak dowiadujemy się z posta, w tym miejscu ma powstać również park deszczowy z drewnianym pomostem oraz atrakcje dla najmłodszych.

Na tym odcinku zaplanowano też strefę rekreacyjną z urządzeniami do zabawy – wykonawca rozpoczął budowę wzniesienia, na którym ustawi rzeźbę zabawową – misia. Postać niedźwiedzia jest nawiązaniem do herbu Ursynowa

- napisano.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: