Twój telefon zbyt szybko się rozładowuje? Te aplikacje mogą mieć morderczy wpływ na baterię

Telefon ma prawie każdy z nas, ale to zwłaszcza młode pokolenie coraz częściej narzeka na szybko rozładowujące się baterie w smartfonach i obwinia o to producentów urządzeń. Jak się okazuje, winowajcą mogą być niektóre aplikacje, których zwłaszcza młodzi uzywają zbyt często.

Osoby, które pamiętają początki telefonów komórkowych w Polsce wiedzą, że bateria potrafiła wytrzymać nawet kilka dni. Obecnie bateria w smartfonie czasem nie wytrzymuje nawet kilku godzin. Co jest przyczyną tego, że nawet nie używając telefonu, procenty baterii lecą w dół? Ten problem spotyka sporą część społeczeństwa, która najczęściej obwinia producentów. Jak się okazuje, wytrzymałość baterii bardzo często uzależniona jest od tego, jakie aplikacje mamy zainstalowane. Jeśli masz którąś z nich, twoja bateria może wyczerpać się w kilka chwil.

Zobacz wideo iPhone 14 Pro Max już w naszych rękach! Pierwsze wrażenia po 24 godzinach ze smartfonem Apple [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Słaba kondycja baterii w telefonie: obciążenie sprzętu główną przyczyną

Jeśli bateria w telefonie zaczyna rozładowywać się zbyt szybko, może to oznaczać, że korzystasz z niego bardzo często. Używanie telefonu na największej jasności, korzystanie z sieci komórkowej zamiast WiFi to tylko niektóre powody szybkiej utraty procentów na baterii, które możemy zredukować. Głównym powodem szybkiego wyczerpywania się baterii jest też uruchamianie zbyt wielu aplikacji naraz. Jeśli jednak tego nie robisz, twoja bateria może być po prostu wadliwa. Wraz z rozwojem technologii, producenci starają się tworzyć coraz to wydajniejsze urządzenia, tak, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe. Niegdyś telefony służyły jedynie do dzwonienia i ewentualnie wysyłania wiadomości, więc baterie wytrzymywały w nich dość długo. Z czasem zaczęły pojawiać się gry i różnego rodzaju aplikacje, które obciążają baterię. Jak się okazuje, niektóre z aplikacji mają znaczny wpływ na jej kondycję. Jeśli masz je na swoim urządzeniu, może być to łatwym sposobem na rozwiązanie przyczyny problemu.

Te aplikacje szkodzą baterii. Lepiej jeśli je wyłączysz

Kupując smartfon, to, na co zwracamy sporą uwagę, to oczywiście bateria. W dzisiejszym świecie nie mamy czasu na ciągłe ładowanie telefonów, a chodzenie z powerbankiem nie jest wygodne. Właśnie dlatego jeśli mimo zapewnień producenta twoja bateria w telefonie szybko się wyczerpuje. Oto lista aplikacji, które potrafią rozładować baterię w ekspresowym tempie: 

  • Facebook
  • Snapchat
  • WhatsApp
  • Tinder
  • Skype
  • Instagram
  • Amazon
  • Booking
  • YouTube
Więcej o:
Copyright © Agora SA