Fryzjer zdradza przyczyny wypadania włosów. Podpowiada, co zrobić, aby mieć gęste i zdrowe kosmyki

Dlaczego włosy wypadają? Fryzjer postanowił zdradzić, jakie są przyczyny tej przypadłości. Wyjaśnił także, jak należy pielęgnować kosmyki, aby pozbyć się problemu wypadających włosów. Sprawdź, jak dbać o kosmyki oraz po jakie produkty sięgać, aby włosy były gęstsze i zdrowsze.

Czasami z wiekiem zauważamy, że nasze włosy stają się rzadsze i zaczynają wypadać. Wiele osób nie wie, jakie mogą być przyczyny wypadania włosów oraz nie wiedzą, jak temu zaradzić. Na szczęście pewien fryzjer postanowił podzielić się swoimi radami.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Dlaczego włosy wypadają? Fryzjer mówi o różnych powodach

Istnieje kilka powodów wypadania włosów. Jack Merrick-Thirlway, który jest dyrektorem kreatywnym w firmie Neville Hair & Beauty mówi, że utrata włosów często jest cechą dziedziczną, która przenosi się przez nasze geny. Ten proces może się rozpocząć już u nastolatków i jest niesamowicie ciężki do wyleczenia, jednak można go spowolnić. Ciąża oraz menopauza to dwa kluczowe okresy, w których mogą wystąpić zaburzenia równowagi hormonalnej, prowadzące do zmian w grubości włosów. Jednak przewlekły stres i niektóre leki również mogą przyczynić się do tych zaburzeń równowagi. Jak donosi "The Sun", Jack mówi:

Ważne jest, aby odwiedzić lekarza, gdy tylko zauważysz wypadanie włosów, ponieważ będzie on w stanie doradzić najlepszy sposób postępowania

Kolejnym powodem może być nadmierne tarcie. Według Jacka osoby, które często noszą ciasny kucyk, mogą doświadczać wypadania włosów. Nie można również zapomnieć o używaniu niewłaściwych produktów lub zbyt wielu zabiegów chemicznych, które również mogą prowadzić do wypadania włosów. 

Jak zapobiegać wypadaniu włosów? Kilka porad od fryzjera

Jack mówi, że kupując nowe produkty, warto zwrócić uwagą na ich skład. Jego zdaniem odpowiednia pielęgnacja włosów powinna zawierać takie składniki jak: kolagen, biotyna, aminokwasy, witaminę B3. Trzeba uważać też, by nie posiadały zbyt dużo chemikaliów, ponieważ może to zaostrzyć wypadanie włosów.

Kolejną rzeczą, która ma wpływ na kondycje włosów, jest ich mycie. Fryzjer radzi, by ograniczyć je do dwóch, trzech razy w tygodniu i używać do tego delikatnego szamponu oraz odżywki. Zdaniem eksperta dobrym wyborem są odżywki bez spłukiwania, kiedy skończymy myć włosy, warto wetrzeć je w kosmyki. Dzięki temu będziemy chronić pasma podczas stylizacji. Ważne jest także to, jakich szczotek używamy, zdaniem fryzjera muszą być on dobrej jakości. W przypadku suszarek do włosów, lokówek i prostownic lepiej używać najniższego ustawienia temperatury.

Więcej o:
Copyright © Agora SA