K-popowy zespół nakręcił teledysk w polskim zamku. Klip wyświetlono już 16 milionów razy

Zespoły k-popowe w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Niedawno grupa Enyhypen opublikowała teledysk do piosenki "Bite me". Oprócz członków zespołu na wideo możemy podziwiać ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Nie jest to pierwszy raz kiedy polska budowla znalazła się na ekranach.

W poniedziałek na YouTubie pojawił się teledysk do utworu "Bite me" stworzonego przez k-popowy zespół o nazwie Enhypen z Korei Południowej. Okazuje się, że teledysk został nagrany w Polsce, w ruinach jednego z polskich zamków, który znajduje się w miejscowości Ujazd w województwie świętokrzyskim.

Zobacz wideo Czy Mateusz Morawiecki lubi K-pop?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Teledysk do "Bite me" Enyhypen. Polski zamek pojawił się na nagraniu

Teledysk do piosenki "Bite me" nagrywano kilka tygodni temu, a dokładnie 5 kwietnia. Elżbieta Charymska, dyrektorka zamku poinformowała "Echo Dnia", że wszystko odbyło się w ścisłej tajemnicy, do czego zobowiązywała umowa, która została podpisana z producentami wideoklipu. Powiedziała:

Nie mogliśmy o tym informować, nie mogliśmy robić zdjęć

Teledysk szybko zyskuje ogromną popularność. W ciągu dwóch dni został odtworzony na YouTubie ponad 16 milionów razy. 

Enyhypen to pochodząca z Korei Południowej grupa, która wykonuje muzykę k-pop. W jego skład wchodzi siedmiu członków: Jungwon, Heeseung, Jay, Jake, Sunghoon, Sunoo i Ni-ki. Zespół zadebiutował w listopadzie 2020 roku minialbumem "Border: Day One". Na platformie YouTube wszystkie ich teledyski mają milionowe wyświetlenia. Najwięcej dotychczas zdobył utwór z 2021 roku pod tytułem "Drunk-Dazed", który został odtworzony ponad 120 milionów razy

Malowniczy Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Budowla kilkukrotnie pojawiał się na ekranach

Zamek Krzyżtopór wybudował w latach 1627-1644 wojewoda sandomierski Krzysztof Ossoliński. Został zbudowany w typie palazzo in fortezza, co oznacza, że łączył ze sobą pałacową wygodę z funkcją obronną. Był on przez jakiś czas największą pałacową budowlą w Europie, do czasu kiedy pobił go francuski Pałac wersalski. Na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy Zamek Krzyżtopór został w 2018 roku uznany za Pomnik Historii. Obiekt od 1991 roku jest dostępny dla trustów, którzy mogą go odwiedzać zarówno w dzień jak i w nocy.

 

Zlokalizowane w województwie świętokrzyskim ruiny zamku Krzyżtopór, które pojawiły się w teledysku, już kilkukrotnie pojawiały się na ekranach. Nakręcono w nich między innymi sceny do polskiego filmu fantasy pod tytułem "Przyjaciel wesołego diabła". Pojawił się również w czołówce drugiej części "Potopu" oraz serialu "Ojciec Mateusz". Nie był to także pierwszy raz, kiedy w ruinach zamku pojawiła się koreańska ekipa. W 2021 roku stał się on tłem do filmu, który promował grę komputerową wydaną przez południowokoreańską firmę NCSoft o nazwie "Lineage W".

Więcej o:
Copyright © Agora SA