Nietypowe imiona dzieci Michała Wiśniewskiego to prawny przekręt. Tak artysta omija polskie prawo

Michał Wiśniewski po raz szósty został ojcem, a imię maluszka ponownie zadziwia. Artysta od lat słynie z tego, że lubi nadawać swoim dzieciom nietypowe i bardzo oryginalne imiona. Jak to możliwe, że urząd pozwala na rejestrację takich godności?

Szóste dziecko Michała Wiśniewskiego już przyszło na świat. Artysta pochwalił się w mediach społecznościowych fotografią malucha oraz imieniem, jakie wybrał wraz z małżonką. Okazuje się, że kolejny raz para postanowiła na oryginalność, a imię dziecka odbiega nieco od tych standardowych. Jak nazywa się nowo narodzona pociecha Wiśniewskiego i dlaczego urząd pozwala artyście na takie fantazje?

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Imiona dzieci Michała Wiśniewskiego. Artysta zdradził przyczynę takich decyzji

Michał Wiśniewski to artysta, którego większość osób może kojarzyć z zespołu "Ich Troje". Piosenkarz występuje również w różnych programach telewizyjnych jako uczestnik lub juror. Poza tym celebryta nie ukrywa swojego wielkiego zaangażowania w życie rodzinne, które - jak twierdzi - jest jego "oczkiem w głowie". Wraz z małżonką Polą Wiśniewską cieszą się gromadką dzieci, a ostatnio powitali na świecie kolejnego, szóstego już potomka o imieniu Noël Cloé. Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że dzieci Wiśniewskiego mają tak nietypowe imiona - urzędy naprawdę na to pozwalają? Okazuje się, że to kwestia sprytu. 

Dzieci Michała Wiśniewskiego. Artysta zdradził jak omija polskie prawo 

Michał Wiśniewski ma trzy córki: Fabienne Martę, Etiennette Annę, Vivienne Viennę; oraz trzech synów: Xaviera Michała, Falco Amadeusa i najmłodszego Noël Cloé. W Polsce, gdy nadajemy imię dziecku, urzędnik ma prawo odmówić w przypadku kiedy nie pozwala ono odróżnić płci lub jest w zdrobniałej formie - natomiast mamy prawo nadać potomkowi obcojęzyczne imię, a to zmienia postać rzeczy.

Wiele osób o tym nie wie, ale celebryta był niegdyś adoptowany przez Niemkę, a dokładnie przez siostrę swojego ojca. Oprócz polskiego, Wiśniewski ma niemieckie obywatelstwo, które również mają jego dzieci. W takiej sytuacji urząd nie może odmówić mu nadania tak nietypowych imion, nawet jeśli według urzędnika są one nieprzyzwoite czy śmieszne. Piosenkarz twierdzi, że wybiera właśnie takie imiona, aby nie narzucać swoim dzieciom płci. Dodatkowo pociechy mają także drugie imiona, mniej oryginalne, aby mogły posługiwać się nimi, gdyby te pierwsze sprawiały im kłopot. 

Może Cię zainteresować:
Au Pair to "program wyzysku". TikTokerka twierdzi, że padła ofiarą poszukiwań taniej siły roboczej
To imię kochają twórcy polskich seriali. Jednak Polacy niechętnie nazywają tak córki
Katarzyna Cichopek padła ofiarą oszustwa. Teraz apeluje do fanów o rozwagę: Nie polecam żadnych produktów

Więcej o: