Zamiast wyrzucać bukiet ślubny, zrób z niego pamiątkę. W ten sposób zatrzymasz wyjątkowe wspomnienia

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu pary młodej. Wszelkie przygotowania do ceremonii zajmują wiele czasu, dlatego warto zachować sobie z niej jakąś pamiątkę. Bukiet ślubny możesz wykorzystać na kilka sposobów. Oto co możesz zrobić z kwiatami zaraz po ceremonii.

Przygotowania do ślubów to często bardzo wymagający i czasochłonny okres. Narzeczeni mają na głowie multum spraw oraz chcą, aby wszystko wyglądało w tak ważnym dla nich dniu jak najpiękniej. Właśnie dlatego dużą uwagę przykłada się do dekoracji. Bukiet panny młodej to również dekoracja, którą po uroczystości warto zachować i wykorzystać. Co zrobić z nim zrobić, aby przetrwał bez szwanku przez lata? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bukiet kwiatów - co z nim zrobić po ślubie? To niejednorazowa dekoracja 

Wiele osób uważa, że bukiet ślubny to jednorazowa dekoracja, która po uroczystości może wylądować w śmietniku. Okazuje się, że taką ozdobę można przetworzyć na niesamowitą pamiątkę, która zostanie z nami do końca życia - wystarczy odrobina kreatywności i czasu. Co ciekawe. wiele kobiet po latach znajduje swoje bukiety weselne, bo niegdyś wierzono, że ich wyrzucenie może przynieść pecha dla małżeństwa, dlatego panny młode chowały je np. do pudełek. Sezon ślubów i wesel rozpoczął się już na dobre, w związku z tym przedstawiamy wam kilka pomysłów na wykorzystanie takiego bukietu.

Tak ponownie wykorzystasz bukiet ze ślubu. Stwórz sobie piękną pamiątkę

Wesele i ślub to wydarzenia, które po latach wspominamy, oglądając zdjęcia. Jednak z tak istotnych momentów w życiu, warto zachować sobie coś, co tego dnia pełniło wyjątkowo ważną funkcję. Mowa tu o bukiecie, którego nie trzeba od razu wyrzucać. Jednym z najprostszych sposobów na zachowanie niesamowitej pamiątki jest ususzenie kwiatów. Możesz powiesić je na ścianie w sypialni lub włożyć do słoiczka, który będzie pełnił funkcję estetycznej ozdoby w mieszkaniu. Zasuszone kwiaty z bukietu ślubnego można także włożyć do ramki ze zdjęciami i zawiesić na ścianie jako obraz. W ten sposób razem z małżonkiem będziecie pamiętać o dniu, w którym powiedzieliście sobie "tak". Ususzone kwiaty możesz także użyć podczas tworzenia domowych mydełek czy świec lub po prostu rozdać je gościom jeszcze na weselu. Dajcie znać w komentarzach, czy macie jeszcze swoje bukiety ślubne lub, czy planujecie je zostawić po całej ceremonii. 

Może Cię zainteresować:
Taką babcią jest Magda Gessler. Lara nie gryzie się w język. Zdradziła wszystkie szczegół
Cezary Pazura wbija szpilę turystom. Poszło o incydent w restauracji: Może powinniśmy uczyć innych kultury?
Iga Świątek zachwyca w klasycznym wydaniu. Poza tytułem mistrzyni tenisa zasłużyła na nagrodę za styl

Więcej o:
Copyright © Agora SA