Ten student właśnie trafił do księgi rekordów Guinnessa. Wszystko dzięki cyrkowym wygibasom

Nowy rekord w księdze Guinnessa został ustanowiony przez młodego studenta Cambridge. Mężczyzna swoje umiejętności doszkalał za pomocą technologii, a dokładnie przy użyciu oprogramowania, które sam stworzył. Czym zajmuje się 23-letni student?

Autorem najnowszego rekordu zapisanego w księdze Guinnessa jest 23-letni James Cozens z Wielkiej Brytanii. Wyczyn, jakiego podjął się student, zaskakuje i budzi ogromny podziw. Poziom skomplikowania tej aktywności mógłby przytłoczyć niejedną osobę. Z czego zasłynął młody mężczyzna?

Zobacz wideo MUNDIAL CHALLENGE. Rzuciłyśmy sobie wyzwanie - żonglowanie piłką. Jak nam poszło?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

23-letni student Cambridge w księdze Guinnessa. Tych umiejętności zazdrości mu wiele osób

James Cozens to młody 23-letni student Cambridge, którego hobby jest żonglowanie. To właśnie w tej kategorii został rekordzistą wpisanym do księgi Guinnessa już jakiś czas temu. Okazuje się, że nie są to zwykłe "akrobacje" - James żonglował aż siedmioma piłeczkami przez 16,44 sekundy, jadąc w tym samym czasie na jednokołowym rowerze. Połączenie odbijania piłek z jazdą na monocyklu wymaga dużego skupienia i podzielności uwagi, którą jak widać James Cozens posiada.

Jego niezwykły wyczyn trafił do księgi Guinnessa 7 maja 2023 r. w Selwyn College w Cambridge. Jak student nauczył się tak nietypowej aktywności? Okazuje się, że w przygotowaniach bardzo pomogło mu oprogramowanie, które umożliwiło rozwinięcie dodatkowej koncentracji oraz zdolność przewidywania trajektorii poruszających się w powietrzu piłeczek. Warto wspomnieć, że oprogramowanie James stworzył sam. 

 

James Cozens chciał się tylko odstresować. Dziś jest mistrzem żonglowania

Cozens w czasie dnia spędza wiele godzin na nauce na studiach, właśnie dlatego poszukiwał aktywności, która pomoże mu się nieco odstresować i wybrał żonglowanie. Następnie opracował oprogramowanie do żonglowania jako hobby i nie był świadomy, że tak potoczy się jego życie. Jego projekt został nawet przetestowany podczas Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w 2022 roku. Student ma nadzieję, że to pomoże także innym żonglerom uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki. 

Jest to coraz ważniejsze, biorąc pod uwagę, że osoby z branży żonglerskiej mają nadzieję, że sport ten może zadebiutować na igrzyskach olimpijskich w ciągu najbliższych kilku dekad

-mówił James Cozen, itv.com. Młody mężczyzna zachęca innych do spróbowania żonglowania, ponieważ jego zdaniem to świetny sposób na relaks oraz dobra zabawa. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA