Pomóż wymyślić imiona dla tych uroczych kociaków. Lamparty rosną jak na drożdżach. Zoo ogłasza konkurs

Młode lamparty perskie, które niedawno przyszły na świat w zoo w Płocku rosną w oczach. Goście ogrodu zoologicznego są zachwyceni, ponieważ teraz mogą sami wymyślić imiona dla tych kociaków. W mediach społecznościowych ogłoszono konkurs. Wygrana ma dużą wartość.

Niedawno informowaliśmy, że w zoo w Płocku urodziły się lamparty perskie. Ich rodzicami są dwa dorosłe osobniki zwane Sulakhat i Barack. Bliźniaki przyszły na świat 3 lipca i przez pierwszy miesiąc nie opuszczały matki na krok. Wraz z nią przebywały w specjalnie przygotowanym kotniku, jednak z początkiem sierpnia wyszły na wybieg, a osoby odwiedzające ogród zoologiczny mogą je podziwiać. Ponadto pracownicy zoo ogłosili konkurs na najciekawsze imiona dla kociaków. Zwycięzcę czeka spora nagroda.

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W płockim zoo urodziły się lamparty perskie. To bardzo rzadki gatunek

Istnieje aż dziewięć podgatunków lampartów, z czego perskie są jednymi z najrzadszych. Zamieszkują kraje azjatyckie takie jak Iran, Afganistan, Turcję, Turkmenistan czy Azerbejdżan. Znajdujące się w tych okolicach lasy liściaste i obszary górskie stwarzają idealne warunki do życia dla tych zwierząt. Lampart perski to gatunek zagrożony, który został objęty Europejskim Programem Ochrony Zwierząt (EEP). Tego typu koty hodowane są w 38 ogrodach zoologicznych na świecie, z czego w ciągu ostatnich 12 miesięcy na świat przyszły młode w jedynie trzech z nich - w tym właśnie w Płocku. Matka kociaków, Sulakhat, od początku wykazywała opiekuńczość i bardzo dbała o swoje bliźniaki. Jak napisano na stronie płockiego zoo, przez pierwszy miesiąc kotka nie pozwalała młodym oddalać się zbyt daleko i zgarniała je do siebie. Dopiero teraz, gdy lamparciątka są nieco większe, mogą swobodnie poruszać się po wybiegu.

Zoo w Płocku ogłasza konkurs. Do wygrania jest interesująca nagroda

Choć młode lamparty rosną jak na drożdżach, to nadal nie mają imion. Z tego powodu na profilu płockiego zoo na facebooku ogłoszono konkurs. Zasady są następujące:

  • W komentarzu pod postem należy podać propozycję imion dla kociąt;
  • Swoje propozycje można zgłaszać do niedzieli 20 sierpnia, do północy;
  • Pracownicy zoo wybiorą cztery najciekawsze propozycje, a internauci zagłosują na najlepsze z nich w drugiej rundzie.

Na profilu ogrodu zoologicznego ogłoszono również, jaką nagrodę przewidziano dla zwycięzcy. Jest o co walczyć.

Nagrody to 4 vouchery zakupowe do Galerii Mazovia ufundowane przez Firmę Pomorski Doradztwo Podatkowe, która opiekuje się rodzicami lamparciątek – Sulakhat i Barackiem. Laureat otrzyma bon o wartości 400 zł i tytuł honorowego ojca chrzestnego (lub matki!) kociąt, a pozostałe 3 osoby vouchery o wartości 200 zł

- czytamy na Facebooku. W sekcji komentarzy szybko zaroiło się od różnych propozycji imion dla kociaków. Wygląda na to, że konkurencja jest spora, więc jeśli chcesz wygrać, lepiej się pośpiesz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.