Zoo Wrocław z niezwykłą nowiną. Na świat przyszły nowe osobniki. "Przedstawiamy Pomelo i Podgrzybka"

Wrocławskie zoo za pomocą swojego konta na Facebooku podzieliło się z obserwującymi wspaniałą wiadomością. Na świat przyszedł nie jeden, a aż dwa maluchy. Zarówno Pomelo, jak i Podgrzybek są zdrowi i już zaczynają zwiedzać swój wybieg. Pracownicy nie mogą przestać się zachwycać.

Pracownicy wrocławskiego zoo uwielbiają dzielić się ze swoimi obserwującymi ciekawymi rzeczami, które dzieją się w ogrodzie zoologicznym. Tym razem również udostępnili wiadomość, która może wywoływać uśmiech na ustach. Wrocławskie zoo pochwaliło się zupełnie nowymi mieszkańcami jednej z zagród. Pomelo i Podgrzybek już chętnie zwiedzają swój wybieg.

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zoo Wrocław chwali się nowymi mieszkańcami. Na jednym z wybiegów hasają aż dwa maluchy

W piątek, 3 listopada 2023 roku na oficjalnym profilu Facebook należącym co wrocławskiego zoo pojawił się post z niesamowitą informacją. Pracownicy - z wielką radością - postanowili przedstawić swoim obserwującym dwóch nowych mieszkańców jednego z wybiegów. Żubry zostały nazwane zgodnie z wymogami Księgi Rodowodowej Żubrów, która mówi, że imiona wszystkich żubrów linii białowieskiej pochodzących z polskich hodowli zaczynają się literami "PO". Nowi mieszkańcy ogrodu zoologicznego dumnie noszą imiona Pomelo i Podgrzybek. Pierwszy z nich przyszedł na świat 23 września 2023 roku, a jego mamą jest Porina, często nazywana też Bydgosią, najstarsza w stadzie. Podgrzybek natomiast urodził się 9 października 2023 roku, a jego mamą jest córką Połetka o imieniu Portmonetka. Pracownicy ogrodu zoologicznego w swoim poście poinformowali, że młode żubry cieszą się dobrym zdrowiem, są aktywne i bardzo chętnie wyruszają na eksplorację swojego wybiegu. W Pomelo - starszym z dwójki - już budzi się zainteresowanie w dyniach, podgryza sianko i powoli będzie się już próbował rozsmakować w innych paszach, podglądając, co je jego mama. Na razie jednak oba cielaki wciąż piją mleko.

Żubr europejski zasłużył na respekt. Pracownicy ogrodu zoologicznego dzielą się faktami

Przy okazji postu informującego o nowych mieszkańcach, pracownicy zoo postanowili podzielić się również kilkoma faktami o tych niesamowitych zwierzętach. Jak możemy przeczytać:

Żubry budzą słuszny respekt

Te duże stworzenia noszą miano królów puszczy i już w średniowieczu były opisywane jako jeden z symboli polskich lasów. W przeszłości "prawo" polowania na te zwierzęta przypadało jedynie królowi. Niestety z biegiem czasu uległo to zmianie, co doprowadziło do masowych polowań na żubra i jego zagłady. Populacja żubra europejskiego, czyli nizinnego i kaukaskiego, odtworzona została z puli tak zwanych 12 założycieli. Te osobniki mieszkały w hodowlach i ogrodach zoologicznych. Na szczęście na tę chwilę populacja tych zwierząt nie jest zagrożona. Jak podaje Księga Rodowodowa Żubrów, pod koniec 2022 zanotowano na całym świecie ponad 10,5 tysiąca osobników, z czego aż 2,6 tysięcy z nich mieszka w Polsce. Warto dodać, że niemal 2,4 tysiące zwierzaków żyło wolno, a reszta w hodowlach zagrodowych i ogrodach zoologicznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.