Ludzie płacą jej, by udekorowała ich choinki. Do świąt jeszcze sporo czasu, a ona już ma pełny grafik

Jeśli uwielbiasz dekorować choinkę na Boże Narodzenie, to ta kobieta może cię zainspirować. Pewna Amerykanka jest w tym tak dobra, że zaczęła ozdabiać świąteczne drzewka za pieniądze. Ludzie rezerwują jej usługi od lipca, a dziś ma już zapełniony grafik.

Święta Bożego Narodzenia już za kilka tygodni, a to oznacza, że za moment zaczniemy planować Wigilię, piec pierniczki i dekorować choinkę. Jeśli nie należysz do grona fanów tej atmosfery, a rozplątywanie lampek doprowadza się do szewskiej pasji, nie musisz się tym zajmować. Zrobi to za ciebie ekspertka od ubierania choinki. Kobieta od zeszłego roku profesjonalnie zajmuje się przystrajaniem świątecznych drzewek i zarabia na tym niezłe pieniądze.

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Znalazła nietypowy sposób na zarabianie. Od roku profesjonalnie dekoruje choinki

30-letnia Janine Ralph jest mamą dwójki dzieci, która od dłuższego czasu pasjonowała się dekorowaniem wnętrz. W zeszłym roku postanowiła wcielić swoje zainteresowania w życie i opublikowała na Facebooku post reklamujący nietypową usługę. Kobieta proponowała, że za niewielką sumę może udekorować komuś choinkę na Boże Narodzenie. Publikując ogłoszenie nie spodziewała się, że zainteresowanie będzie tak duże.

Wszyscy moi przyjaciele mówili, że powinnam to robić jako usługę - i nigdy nie oglądałam się za siebie

- powiedziała Janine w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Sun". W zeszłym roku zarobiła około 300 dolarów w sezonie świątecznym, jednak tym razem postanowiła podnieść ceny. Ile kosztuje taka usługa?

Kobieta od miesięcy ma mnóstwo rezerwacji. Ile kosztuje usługa dekorowania choinki?

Usługi Janine tak spodobały się jej klientom i internautom, że rezerwacje zaczęły do niej wpływać już w lipcu. Na ten moment ma aż 27 klientów i ręce pełne roboty. Choć listopad jeszcze się nie skończył, kobieta już zaczęła realizować pierwsze zlecenia.

Pomyślałam, że spróbuję ponownie w tym roku, ponieważ naprawdę to lubię. Jest połowa listopada, a ja jestem w pełni zarezerwowana

- powiedziała uradowana dekoratorka. Janine postanowiła skorzystać z zainteresowania, jakim cieszą się jej usługi i podniosła ceny. Początkowo zakładała, że w tym roku może zarobić na przystrajaniu choinek około 1000 dolarów, jednak po ilości zleceń szacuje, że dostanie nawet dwa razy więcej pieniędzy. Koszt takiej usługi to około 40 dolarów za ozdobienie około dwumetrowej choinki. Co ciekawe, Janine nie kończyła żadnych specjalnych kursów. Dekorując drzewka świąteczne polega na własnej intuicji lub czerpie inspiracje z internetu. Korzysta z ozdób klientów lub za dodatkową opłatą sama kupuje dekoracje.

Każda choinka, którą ozdabiam, musi wyglądać perfekcyjnie. Niektórzy już pytają, kiedy otworzę rezerwacje na przyszły rok

- podsumowała kobieta. Dodała, że zarobione pieniądze chce przeznaczyć na zakup prezentów świątecznych dla bliskich.

Więcej o: