Jeszcze nie było premiery a pan Kleks znowu inny. "Całkiem nowa bajka" podbija sieć

Na premierę "Akademii Pana Kleksa" czekają nie tylko najmłodsi, ale też ci, którzy wychowali się na oryginalnej wersji. Zanim jednak będziemy mogli zobaczyć film w kinach, pojawiła się nowa wersja kultowej już piosenki . Najwięksi polscy twórcy witają w "Całkiem Nowej Bajce".

Już niedługo do kin wejdzie film, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. W końcu większość z nich wychowała się, oglądając i słuchając piosenek Pana Kleksa. Zanim jednak zobaczymy nową odsłonę "Akademii Pana Kleksa", czołówka polskich artystów zaskoczyła nas piosenką "Całkiem Nowa Bajka", która jest przebojową wersją kultowej już piosenki "Witajcie w naszej bajce".

Zobacz wideo Małgorzata Ostrowska zniszczy wam tym wyznaniem dzieciństwo. Chodzi o kulisy "Akademii Pana Kleksa"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Witajcie w naszej bajce" Mrozu, Igo, Brodka i inni stworzyli nową wersję. Hit podbija serca słuchaczy

IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół, we współpracy z Hotelem Torino stworzyli dla nas niesamowitą wersję znanej wszystkim z dzieciństwa piosenki "Witajcie w Naszej Bajce". "Całkiem Nowa Bajka" jest już drugim singlem, który zapowiada album ze ścieżką dźwiękową do pierwszej części nowej trylogii "Akademia Pana Kleksa". Film ma mieć swoją kinową premierę 5 stycznia 2024 roku, kiedy to pojawi się na ekranach w całej Polsce. O nowym singli wypowiedział się Mrozu, cytowany przez RMF.FM:

To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego szczególnie, że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów

Artur Rojek jest podobnego zdania. Jak tłumaczy, dla niego projekt jest świetną przygodą i wie, że bierze udział w czymś "pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi".

 

"Całkiem nowa bajka" z udziałem Piotra Fronczewskiego. Premiera coraz bliżej

Również Igo, kiedy tylko otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie, nie myślał nawet sekundy, zanim się zgodził.

To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo

- cytuje RMF.FM. W singlu wystąpili nie tylko jedni z najbardziej znanych polskich artystów, ale również sam Piotr Fronczewski, który przed 40 laty stworzył uwielbianą przez niemal każdego kreację Ambrożego Kleksa.  Wyczekiwana premiera została stworzona przez Macieja Kawulskiego, który jest też autorem takich hitów, jak "Underdog", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Jak pokochałam gangstera". Zamierzał on unowocześnić klasyczną wersję bajki Jana Brzechwy w taki sposób, by mogła przemówić do najmłodszych, jednocześnie angażując starszych widzów, który pamiętają kultową ekranizację z lat 80. W nowym wydaniu postać charyzmatycznego profesora stworzył Tomasz Kot. W obsadzie pojawi się też Piotr Fronczewski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.