Łap za łyżwy i ruszaj na lodowisko. W tych miastach już możesz śmigać po lodzie [GODZINY OTWARCIA]

Czas wyciągnąć łyżwy z szaf i ruszyć na podbój lodowisk. Fani i fanki ślizgania się po lodzie mają powody do radości. W wielu polskich miastach otwierają się właśnie miejskie lodowiska na świeżym powietrzu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę miejsc, gdzie możecie szaleć na łyżwach.

Początek grudnia to czas, w którym miłośnicy sportów zimowych mogą zacząć wyciągać z piwnic oraz strychów swój sprzęt. Szczególnie łyżwiarze mają powody do radości, w przeciwieństwie do fanów snowboardu czy narciarstwa nie muszą wyjeżdżać w góry, aby realizować swoją pasję. Miejskie lodowiska powstają w wieku polskich miastach. W związku w tym, że okres okołoświąteczny związany jest z częstymi podróżami oraz wizytami u bliskich, to warto wiedzieć, gdzie poza miejscem naszego zamieszkania możemy udać się na łyżwy. Dzięki temu odwiedzając rodzinę czy znajomych, będziemy mieli gotowy pomysł na spędzenie aktywnego popołudnia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Andrzej Duda szusował na nartach w szczytnym celu. Zbierał pieniądze na dzieci z niepełnosprawnościami

Lodowisko Warszawa, lodowisko Olsztyn i lodowisko Gdańsk już czekają na fanów łyżwiarstwa

Mieszkańcy Olsztyna oraz okolic od środy (29 listopada) mogą korzystać z lodowiska: w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel i przy ul. Jeziołowicza. Do 1 grudnia przejazd jest bezpłatny, po tym czasie za wstęp będzie trzeba zapłacić: 

 • 15 złotych - bilet normalny,
 • 12 - bilet ulgowy,
 • karnet na 10 wejść - 140/110 złotych 

Obiekty będą otwarte w godzinach:

 • 9:00-21:00 (Ukiel),
 • 10:00-21:00 (przy ul. Jeziołowicza).

Jednym z lodowisk działających w Trójmieście jest to przy Forum Gdańsk. Mieszkańcy oraz turyści mogą z niego korzystać od poniedziałku do niedzieli między godziną 10 a 21. Wejście kosztuje 10 złotych. A jakie atrakcje czekają łyżwiarzy w stolicy? Od 1 grudnia w Warszawie ruszają lodowiska na Moczydle i na Stegnach. Natomiast w Mikołajki te przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Pełną listę warszawskich lodowisk znajdziesz na stronie warszawskiego magistratu - tu także odszukasz godziny otwarcia. 

Lodowisko Katowice, lodowisko Rzeszów i lodowisko Kraków. W jakich godzinach będą otwarte? 

Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli śmigać po lodzie od 1 grudnia. Tego dnia otwarte zostanie największe lodowisko w mieście znajdujące się w Parku Sybiraków na Baranówce. Obiekt będzie czynny codziennie od godziny 10 do 21. Za godzinę jazdy dorośli zapłacą 18 złotych, a osoby upoważnione do biletu ulgowego 14 zł. Natomiast w Katowicach lodowisko znajdujące się na Rynku jest otwarte od 19 listopada. Wstęp na nie jest bezpłatny. Pojeździmy na nim w godzinach:

 • pn-pt: 9:30-21:30 z przerwą techniczną: 15-16,
 • sb-nd: 8:00-21:30 z przerwą techniczną: 15-16.

Z kolei 1 grudnia startuje drugie plenerowe lodowisko w mieście - lodowiska Murcki. Tu także wstęp jest darmowy. Godziny otwarcia przedstawiają się następująco:

 • poniedziałek, środa, piątek - 10:00-21:30,
 • wtorek, czwartek - 10:00-20:15,
 • sobota i niedziela - 10:30-21:30.

Tego samego dnia udostępnione zostanie krakowskie lodowisko przy Tauron Arenie. W dni powszednie młodzież oraz dzieci będą mogły korzystać z niego bezpłatnie między godziną 9 a 16. Cennik dla dorosłych oraz dzieci w innych godzinach niż wskazane wyżej wygląda następująco: 

 • bilet normalny - 20 zł,
 • bilet ulgowy - 14 zł,
 • z Kartę Dużej Rodziny - 11 zł.

Lodowisko będzie otwarte codziennie od godziny 9 do 21.

Więcej o:
Copyright © Agora SA