Kolejna restauracja z gwiazdką Michelin w Polsce? Inspektorzy odwiedzili Pomorze

Gwiazdka Michelin to jedno z najważniejszych wyróżnień kulinarnych. Wszystko wskazuje na to, że kolejne lokale w Polsce mogą na nie liczyć. Wszystko dzięki porozumieniu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz władz województwa pomorskiego z wydawcą przewodnika francuskiej firmy. Inspektorzy już tam byli.

W marcu ubiegłego roku Polska Organizacja Turystyczna oraz wydawca Przewodnika Michelin podpisali porozumienie dotyczące umieszczenia w nim restauracji z różnych polskich miast. To wyjątkowa promocja dla naszych rodzimych punktów gastronomicznych, ponieważ Przewodnik Michelin cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a przyznawane przez inspektorów gwiazdki przyczyniają się do tego, że w danej restauracji już nigdy nie brakuje klientów. Wiele wskazuje na to, że do grona trzech polskich lokali, które mają już na swoim koncie takową rekomendację, dołączą kolejne. 

Zobacz wideo Sposoby na przechowywanie żywności. Spraw, by jedzenie nie lądowało w koszu!

Pomorze: Polska otrzyma kolejne gwiazdki Michelin? Inspektorzy sprawdzili tamtejsze restauracje 

Pierwszą polską restauracją, która otrzymała słynną gwiazdkę Michelin, był lokal "Atelier Amaro" prowadzony przez Wojciecha Modesta Amaro. Na ten moment takim wyróżnieniem mogą pochwalić się trzy miejsca: warszawska "Nuta", poznańska "Muga" oraz krakowska "Bottigliera 1881" - mająca aż dwie gwiazdki. Do tej pory tylko w tych miastach mieli okazję gościć inspektorzy pracujący dla przewodnika, jednak teraz zaszły w tej kwestii pewne zmiany. Otóż niedawno pojawili się na Pomorzu, a na łamach kolejnej edycji publikacji, która ukaże się w czerwcu tego roku, mają znaleźć się również restauracje z Gdyni, Gdańska i Sopotu

Przewodnik Michelin wyróżni kolejne polskie restauracje. Pod lupę zostało wzięte Trójmiasto 

O wizytach inspektorów na Pomorzu poinformowano w komunikacie prasowym. Przedstawiciele Przewodnika Michelin potwierdzili, że województwo pomorskie dołączy do Warszawy, Krakowa i Poznania, a dzięki temu kulinarna mapa Polski zostanie wyraźnie wzmocniona. Lokale znajdujące się na Pomorzu mają zostać uwzględnione w nadchodzącej publikacji. 

Nasi anonimowi inspektorzy odkrywali ten piękny region, zwiedzając Gdańsk i jego wspaniałe Stare Miasto, gdzie zachwycająca architektura z epoki miesza się z nowoczesną zabudową nad Motławą. Odwiedzili także eleganckie i relaksujące miasta nadmorskie - Gdynię i Sopot - oraz odkrywali malownicze zielone tereny poza Trójmiastem. Oferta kulinarna regionu była imponująca, co gwarantuje smakoszom i fanom podróży niezapomniane wrażenia

- wyznał Gwendal Poullennec, dyrektor Przewodnika Michelina, cytowany przez serwis Sukces Rzeczpospolita. Jak poinformowano na stronie internetowej przewodnika, inspektorzy, którzy odwiedzili Pomorze, mieli okazję skosztować "różnorodnej kuchni - od tradycyjnych specjałów regionalnych po nowoczesną kuchnię polską. Dzięki położeniu województwa pomorskiego inspektorzy natknęli się między innymi na mnóstwo świeżych owoców morza z Morza Bałtyckiego". W związku z tym pozostaje nam jedynie czekać na efekty ich pracy oraz starań naszych szefów kuchni. Warto jednak pamiętać, że dołączenie Pomorza do listy nie jest równoznaczne, z tym że jakakolwiek restauracja otrzyma słynną gwiazdkę. O tym, czy dojdzie do takowego wyróżnienia, dowiemy się dopiero 20 czerwca tego roku, ponieważ właśnie wtedy zostanie wydany przewodnik na rok 2024. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.