Remigiusz Mróz pobił własny rekord. Wiadomo, ile książek sprzedał. Części z nich możecie nie znać

O Remigiuszu Mrozie z pewnością słyszała ogromna część Polaków. Nic dziwnego, to jeden z najbardziej poczytnych i jednocześnie najbardziej płodnych autorów w naszym kraju. Niedawno zdradził, ile książek udało mu się sprzedać. Okazuje się, że pobił niemały rekord.

Remigiusz Mróz ma na swoim koncie ogromną liczbę wydanych książek z naprawdę różnych gatunków. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, ile dokładnie dzieł wyszło spod jego pióra oraz jak wiele udało mu się na tym ugrać. Odpowiedź z pewnością zrobi wrażenie nawet na najwierniejszym fanie twórczości autora.

Zobacz wideo Netflix. Zwiastun "Forst" na podstawie serii Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz książki. O niektórych pozycjach nie wiedzą nawet najwierniejsi fani

Remigiusz Mróz ma 37 lat i  kilkadziesiąt książek na koncie. Od kryminałów, przez thrillery, aż po science fiction czy powieści historyczne. Oficjalnie wydane zostały 64 dzieła autora, w tym trzy książki napisane pod innym nazwiskiem. Część osób mogła nawet nie wiedzieć, że skandynawsko brzmiący Ove Løgmansbø to tak naprawdę nasz rodzimy Mróz. Pisarz jest również uznawany za jednego z najlepiej zarabiających w Polsce. Według magazynu "Wprost" otrzymał to miano kolejno w latach: 2019, 2020, 2021 oraz 2022. Jak możemy się dowiedzieć z jego najnowszego postu na Facebooku, dobra passa zdaje się utrzymywać. Okazało się bowiem, że Remigiusz Mróz pobił własny rekord sprzedanych egzemplarzy. Z pewnością autor ma co hucznie świętować.

Tyle książek sprzedał Remigiusz Mróz. Ile zarabia? Liczby przyprawiają o zawroty głowy

W poniedziałek 13 maja 2024 roku Remigiusz Mróz powiadomił na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, że udało mu się sprzedać już ponad 10 milionów egzemplarzy wydanych książek. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle imponująca liczba.

A zatem chyba można powiedzieć to głośno: stało się. Ponad 10 milionów sprzedanych książek! I to w kraju, w którym rzekomo przecież miał nikt nie czytać

- napisał. Nie krył tym samym zaskoczenia, ale również wzruszenia, że tylu czytelników mu zaufało i wciąż od tylu lat sięgają po jego dzieła. 

Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić, jak wygląda tyle książek. A niegdyś nie byłem w stanie wyobrazić sobie, jakie to uczucie, kiedy na półce w księgarni stanie choćby jedna moja powieść

- wyznał w dalszej części wypowiedzi. Nie omieszkał podziękować także wspierającym go osobom. Fakt, że autor od lat znajduje się na szczytach list najpopularniejszych pisarzy, już chyba nikogo nie dziwi. Niektórzy zastanawiają się jednak, ile można zarobić w Polsce, wydając powieści. Według magazynu "Wprost" w 2023 roku oszacowano, że Remigiusz Mróz zarabia rocznie około trzech milionów złotych. Być może z czasem liczba ta jeszcze się zwiększy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czytasz książki Remigiusz Mroza?
Więcej o:
Copyright © Agora SA