Widzowie znają ją z ekranu. Mało kto wie, że jej córka też jest aktorką. Zagrała w znanych produkcjach

Polacy doskonale znają Małgorzatę Pieńkowską z polskich filmów i seriali. Choć widzowie z zapartym tchem śledzą losy jej serialowej bohaterki Marysi, niewielu wie, że prywatnie aktorka ma bardzo zdolną córkę. Dziewczyna również występuje przed kamerą, ale długo nie zdradzała, kim jest jej mama.

W niedzielę 19 maja Małgorzata Pieńkowska obchodziła 59. urodziny. Aktorka w 1988 roku ukończyła  Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i od tamtej pory nieprzerwanie pracuje w zawodzie. Występowała na deskach teatru, również w Teatrze Telewizji, ale swoją najsłynniejszą rolę otrzymała w 2000 roku, gdy pojawiła się na planie "M jak miłości". Od tamtej pory do dziś gra Marię Zduńską. 

Zobacz wideo Aktorka z "Bridgertonów" o graniu intymnych scen. "To było naprawdę cudowne doświadczenie"

Ile dzieci ma Małgorzata Pieńkowska? Jej córka też jest aktorką

Choć Polacy od prawie 25 lat śledzą losy serialowej Marysi, mało kto wie, jak wygląda życie prywatne Małgorzaty Pieńkowskiej. W latach 1991-2005 była żoną aktora i dziennikarza Jacka Sobali, z którym ma córkę Inę. Aktorka od samego początku skupiała się bardzo na roli mamy i chciała pomóc swojemu dziecku w wyborze najlepszej kariery. Nie sądziła jednak, że młoda Ina zechce pójść w jej ślady.

Pamiętam moment, kiedy Inka powiedziała, że chce zdawać do szkoły teatralnej. Uznałam, że mam bardzo odważną córkę. Inka świetnie pisze, do dziś mam jej znakomite wierszyki. Potrafiła na zamówienie napisać trzynastozgłoskowca, byłam pewna, że pójdzie w stronę dziennikarstwa, pisania. Miałam wrażenie, że wszystko było idealnie dopasowane, i nagle jak z pudełka wyskoczyła na sprężynie idea 'chcę być aktorką'

- mówiła Małgorzata Pieńkowska w rozmowie z magazynem "Viva!". 

 

Ina Sobala: rodzice. Aktorka nie chciała zdradzać, kto jest jej mamą

Aktorka nie ukrywa, że była zaskoczona decyzją córki i nie do końca przekonana do tego pomysłu. Ina wcześniej nie mówiła mamie, że ciągnie ją na scenę, a od występów wybierała sport oraz pisanie.

Moja mama w żadnym stopniu nie pchała mnie do zawodu. Jako nastolatka chodziłam na basen i tenisa, bo kochałam sport. Długo sądziłam, że właśnie z nim zwiążę swoją przyszłość. Mama nie zabierała mnie na plany seriali, a gdy pojawiały się propozycje, bym gdzieś zagrała, to pukała się w głowię i odmawiała

- wspominała Ina Sobala, cytowana przez portal Jastrząb Post. Co ciekawe, młoda aktorka przez długi czas nie zdradzała, kto jest jej mamą. Nie chciała być porównywana i oceniana.

Uważam, że dzieciom aktorów jest trudniej, bo muszą mierzyć się z nieprzychylnymi opiniami i są porównywane do rodziców

- mówiła w wywiadzie dla "Tele Tygodnia". Aktualnie Ina Sobala występuje w serialu "Rodzina na Maxa". Wcześniej zagrała między innymi w takich znanych produkcjach, jak "Pati", "Wotum nieufności" czy "Poskromienie złośnicy 2". Już niedługo będziemy mogli ją oglądać w hicie "Listy do M. 6".

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy lubisz filmy i seriale z Małgorzatą Pieńkowską?
Więcej o:
Copyright © Agora SA