Jeże to niewielkie stworzenia, które cieszą się sporą sympatią wśród ludzi. W sieci można znaleźć mnóstwo filmików, na których poznajemy je od podszewki. Często widok ten rozczula i zmiękcza nie jedno serce. Niestety, oprócz cieszących oczy obrazów, można znaleźć także te, które potrafią doprowadzić do łez nawet najbardziej zatwardziałych. Wrocławska Ekostraż informuje, co możemy zrobić dla tych okaleczonych i osieroconych przedstawicieli gatunku.
Ekostraż to dolnośląska organizacja zajmująca się ochroną zwierząt. Zakres ich obowiązków dotyczy każdego gatunku, jednak w ostatnim czasie szczególną uwagę zwrócono na jeże.
TONIEMY W JEŻOWYCH OSESKACH!
- piszą na portalu Facebook. Jeże z zimowego snu wybudzają się na przełomie marca i kwietnia. W związku z tym wiosną możemy coraz częściej zauważać je w pobliżu lasów oraz parków. Niestety, ten rok dla uroczego gatunku, którego domem jest województwo dolnośląskie, nie prezentuje się najlepiej. Do ośrodka zdążyło już trafić około 60 małych jeży w złej kondycji zdrowotnej.
Dopiero czerwiec, a my mamy pod opieką już ponad 60 osieroconych lub/i rannych jeżowych dzieci w totalnie każdej fazie rozwoju - trafiają do nas zarówno nowonarodzone żelki, jak i starszaki kasztaniaki. Robimy, co możemy, by naprawić ich krzywdę
Organizacja zaznacza, że w dużym stopniu rany, które znajdują się na małych ciałkach zwierząt, są spowodowane działalnością człowieka. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób możecie wynagrodzić im te krzywdy, Ekostraż podaje konkretną instrukcję działania.
W związku z ogromem pracy, który nieoczekiwanie spadł na wolontariuszy wrocławskiej Ekostraży oraz sporą liczbą pacjentów, na profilu Facebook zamieszczono prośbę, o przekazywanie poszczególnych produktów do ośrodka, a są to:
Wszystkie wyżej wymienione datki można przesłać na adres ul. Miłoszycka 67, 57-502 Wrocław. Paczkę należy opisać "dla dzikich dzieci". Jeśli jednak nie macie możliwości złożenia ofiar, a koniecznie chcecie pomóc w rehabilitacji małych jeży, można wykonać przelew na numer 501639507 zatytułowany "jeżowe maluchy". W ten sposób dołożycie cegiełkę do polepszenia komfortu życia niewinnych zwierząt.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.