Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Ceremonia otwarcia tuż-tuż. Zapnijcie pasy. Będzie się działo

Z niecierpliwością oczekujemy na jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Oficjalne otwarcie igrzysk olimpijskich w Paryżu obędzie się dosłownie za chwilę. O której godzinie ruszy ceremonia? Według organizatorów ma dostarczyć nie mniejszych emocji niż same zmagania.

Oficjalne otwarcie igrzysk 2024 będzie miało miejsce 26 lipca. Prace nad przygotowaniem do ceremonii idą pełną parą. Organizatorzy obiecują, że będzie to spektakularne widowisko, pełne barw, kultury i ducha sportowej rywalizacji, które przejdzie do historii między innymi dzięki innowacyjnej oprawie. W centrum uwagi znajdzie się scena główna, zbudowana na Sekwanie. To na niej skupią się oczy widzów z całego świata. Nowoczesne technologie, takie jak rozszerzona rzeczywistość i efekty specjalne, zostaną wykorzystane do tego, by stworzyć niezapomniane wrażenia.

Zobacz wideo Natalia Kaczmarek o IO w Paryżu. "Nie jest to moje ulubione miasto, ale w Paryżu biega mi się dobrze"

Kiedy ceremonia otwarcia Igrzysk? O której otwarcie igrzysk olimpijskich?

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Paryż 2024 zaplanowana została na piątek 26 lipca na godzinę 19:30. Wszystko będzie miało miejsce w niecodziennej scenerii. 115 łodzi ze 183 reprezentacjami przepłynie sześciokilometrową trasę od Austerlitz do Pont d'Iena, a na każdym z mijanych mostów odbywać się będą zapierające dech w piersiach pokazy taneczne z udziałem 400 artystów. Choreografia, przygotowana przez Maud Le Pladec, ma na celu pokazanie różnorodności tanecznych stylów, łącząc breakdance, taniec współczesny oraz klasyczny. Uroczystość będzie trwała niemal trzy godziny, oferując widzom na całym świecie wizualne i artystyczne przeżycia na najwyższym poziomie. IO 2024 oficjalne otworzy prezydent Francji - Emmanuel Macron. Warto dodać, że chorążymi reprezentacji Polski będą Anita Włodarczyk (rzut młotem) i Przemysław Zamojski (koszykówka 3 × 3). 

Hugh Robertson, który pełnił funkcję brytyjskiego ministra sportu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, podkreśla znaczenie ceremonii otwarcia jako kluczowego momentu dla całego wydarzenia.

To ogromne wydarzenie, które bez wątpienia nadaje ton kolejnym siedemnastu dniom. Udana ceremonia otwarcia pozwala nam rozpocząć igrzyska w najlepszy możliwy sposób, a następnie skoncentrować się na sportowcach

- powiedział Hugh Robertson w rozmowie z Agence France-Presse, dodając, że pomysł zorganizowania uroczystości nad Sekwaną jest "innowacyjny i wyjątkowy".

Olimpiada 2024: Gdzie oglądać ceremonię otwarcia. Celine Dion zaśpiewa na żywo

Plotki i spekulacje na temat uroczystości otwarcia igrzysk olimpijskich rosną, zwłaszcza w kontekście występu gwiazdy wieczoru. Choć szczegóły ceremonii są pilnie strzeżone przez organizatorów, obecność w Paryżu Celine Dion, kanadyjskiej divy o francuskich korzeniach, wywołuje spore emocje. Artystka, która z powodów zdrowotnych wycofała się ze sceny kilka lat temu, ostatnio była widziana w stolicy Francji, gdzie spotkała się z fanami, co tylko spotęgowało plotki, że to właśnie ona może być gwiazdą ceremonii otwarcia. Miejscowe media, w tym "Le Parisien" i BFMTV już w czerwcu sugerowały, że Dion zaśpiewa "Hymn miłości" Edith Piaf.

To nie przypadek, że Celine Dion jest w Paryżu. Ale istnieje wiele różnych ról podczas ceremonii otwarcia. Nie chcę wdawać się w dyskusję, bo zależy mi na efekcie wielkiego zaskoczenia

- mówi Amelie Oudaa-Castera, francuska ministerka sportu, cytowana przez TVN 24.

Ceremonię otwarcia IO na żywo ma obserwować około 300 tysięcy widzów. Dla tych, którzy nie będą mogli być na miejscu, zapewnione zostaną transmisje zarówno telewizyjne, jak i streamingowe. W Polsce transmisję TV przeprowadzą kanały Eurosport 1 oraz TVP 1. Dodatkowo widzowie będą mieli możliwość śledzenia uroczystości za pośrednictwem platform streamingowych takich jak Max, Polsat Box Go oraz Player, a także na stronie tvsport.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.