Jeśli twoja wycieraczka wygląda w ten sposób, pozostań czujny. To kolejny chwyt złodziei

Złodzieje są naprawdę coraz bardziej pomysłowi i wymyślają patenty, o których się nam nie śniło. Okazuje się, że teraz wykorzystują wycieraczki, aby sprawdzić, czy ktoś jest w domu. Jeśli twoja wygląda w ten sposób, być może złodzieje byli pod twoimi drzwiami.

Włamywacze i złodzieje potrafią być sprytni oraz kreatywni jak mało kto. W ostatnim czasie wymyślili kolejną akcję, na którą dało się nabrać wiele domostw. Jeśli nie chcesz być okradzionym, dowiedz się, o jakich trikach złodziei warto wiedzieć. Ten z wycieraczką jest szczególnie popularny. 

Zobacz wideo Koszalińska policja zatrzymała złodziei ferrari. A tak wyglądała jego kradzież. Złodzieje wyprowadzili samochód ze strzeżonego parkingu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten trik złodziei warto znać. W ten sposób sprawdzają domy i mieszkania

Wakacje już za chwilę się kończą, jednak wiele osób wybiera się w podróże jeszcze we wrześniu. Okres urlopów to ulubiony czas dla włamywaczy, ponieważ wtedy wiele mieszkań i domów jest pustych. Oczywiście, zanim wejdą do danego mieszkania, muszą się upewnić, czy aby na pewno nikogo tam nie ma. Okazuje się, że jest na to cały proces, który może was zaskoczyć. Złodzieje wykorzystują do tego wycieraczkę do butów. Jeśli wygląda w ten sposób, może to oznaczać, że twój dom jest na celowniku. Jeśli zauważysz coś takiego u siebie w mieszkaniu czy nawet u sąsiadów, dobrze jest ich powiadomić, jak i wezwać policję. Jak włamywacze oznaczają domy wycieraczką? Już wyjaśniamy. 

Trik z wycieraczką to nowa metoda złodziei. Bądź czujny i obserwuj swoje mieszkanie

Włamywacze, zanim wejdą do domów lub mieszkań, korzystają z pomocy wycieraczki. Okazuje się, że odwracają ją na drugą stronę. Sprawdzają w ten sposób, czy ktoś jest w domu - jeśli w kolejnych dniach wycieraczka została przełożona, tak jak była wcześniej, oznacza to, że właściciel jest na miejscu. Wtedy z pewnością rezygnują i kierują się w inne miejsca. Gdy wycieraczka nadal leży do góry nogami, złodzieje zazwyczaj włamują się i okradają kogoś z jego dóbr. 

Bardzo często pod wycieraczkę wkładają również kawałki ciasteczek lub miękkich cukierów - gdy ktoś będzie wchodził do domu, sprawi, że prowiant pod wycieraczką zostanie zgnieciony. W ten sposób złodzieje będą wiedzieć, że do tego mieszkania nie mogą się włamać, ponieważ skończą na komisariacie. To całkiem oryginalne pomysły, prawda? Z pewnością mało kto z nas pomyślałby, że ciastko znalezione pod wycieraczką nie pojawiło się tam przypadkiem. Jednak triki te zostały już nagłośnione w mediach, więc ludzi są świadomi i zwracają już uwagę nawet na tak niby niepozorne aspekty. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA