Wiemy, ile zarabia sprzedawca w Biedronce i Lidlu. Jeśli jesteś nauczycielem, lepiej tego nie czytaj

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce i Lidlu? Okazuje się, że sprzedawcy dostają od pracodawców więcej, niż nauczyciele w państwowych placówkach. Oto jak wzrasta ich wynagrodzenie wraz z doświadczeniem, rozwojem i zmianami na stanowiskach. Brzmi zachęcająco.

Ile dokładnie zarabiają pracownicy największych dyskontów w 2023 roku? Lidl i Biedronka mogą być atrakcyjnymi miejscami pracy dla osób, które nie boją się obsługi klienta, a działanie kas fiskalnych nie jest im obce. Tutaj wynagrodzenie to nie wszystko. Zatrudnieni mogą liczyć na liczne premie, co składa się na dość wysoką comiesięczną pensję. Takiego wynagrodzenia mogą pozazdrościć sprzedawcom m.in. nauczyciele, a szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkolnictwem

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Jeden ze sklepów oferuje wiele 

Jak informuje serwis Interia, zarobki początkowe w Biedronce uzależnione są od lokalizacji sklepu, jednak najczęściej wynoszą pomiędzy 4050 a 4700 złotych brutto. Dzięki temu kasjer tego sklepu może zarobić przynajmniej 3100 złotych na rękę. Na nieco mniejsze zarobki mogą liczyć osoby zatrudnione na stanowiskach z ograniczonymi obowiązkami. Na zatrudnionych jako  "pracownik sklepu" czeka pensja w wysokości od 4000 zł do 4550 zł brutto. Nie wygląda to najgorzej, jednak to konkurencyjna sieć Lidl gwarantuje większe pieniądze. W tym przypadku kasjerzy po rozpoczęciu pracy mogą otrzymać pensję oscylującą w granicach 4200-5150 złotych brutto, czyli od 3193 do 3841 złotych netto. Pracownicy, którzy przepracują na danym stanowisku rok, uzyskują podwyżkę w wysokości 200 złotych brutto, po kolejnym roku ponownie otrzymują dodatkowe 200 złotych. Jak te kwoty prezentują się przy zarobkach polskich nauczycieli? Widać różnice, szczególnie na samym początku. 

Zarobki nauczycieli są niebezpiecznie niskie. Sprzedawcy mogą pochwalić się lepszym wynagrodzeniem

Różnice pomiędzy wynagrodzeniem początkującego kasjera w Lidlu a pensją początkującego nauczyciela jest znacząca. Pierwszy z nich zarabia około 4200 złotych brutto, natomiast osoba zatrudniona w placówce edukacyjnej zaledwie 3690 złotych brutto, czyli aż o ponad 500 złotych brutto mniej. Warto zaznaczyć, że minimalne wynagrodzenie przysługujące nauczycielom określa rozporządzenie. Płace prezentują się w następujący sposób: 

  • 3690 złotych brutto, czyli 2846 złotych netto - nauczyciel początkujący, 
  • 3890 złotych brutto, czyli 2782 złotych netto - nauczyciel mianowany, 
  • 4550 złotych brutto, czyli 3210 złotych netto - nauczyciel dyplomowany. 

Ponadto, aby zmienić status z nauczyciela początkującego na nauczyciela mianowanego, należy przepracować dwa lata na wspomnianym stanowisku. Natomiast stopień nauczyciela dyplomowanego osiąga się po przepracowaniu 5 lat i 9 miesięcy jako nauczyciel mianowany. Jak obliczył portal Interia, w tym czasie pracownik Lidla zwiększyłby swoją pensję aż cztery razy i uzyskał wynagrodzenie w wysokości przynajmniej 4600 złotych brutto.

Więcej o:
Copyright © Agora SA