Niestety, wizyty w aptece kojarzą się z dość sporym wydatkiem. Sezon jesienno-zimowy może szczególnie nadwyrężać nasz budżet, ponieważ to właśnie wtedy rozwija się najwięcej infekcji, a przeziębienia i choroby są dość częstym zjawiskiem. Istnieją jednak leki, na których można nieco zaoszczędzić. Wystarczy zastosować prosty trik farmaceutki z TikToka.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W wielu aptekach można spotkać szklane słoje, które najczęściej ustawione są przy samej kasie. Znajdują się w nich różnego rodzaju leki - oczywiście nie na receptę - które można kupić w atrakcyjnych cenach. Powód? Takie produkty posiadają krótki termin ważności. Często są to na przykład witaminy, suplementy czy leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, a więc wszystko to, co najczęściej "ratuje" nas w trakcie sezonu jesienno-zimowego.
Do końca tej daty ważności produkty są pełnowartościowe i spokojnie można je przyjmować. Jeśli wiesz, że dany produkt zdążysz zjeść przed upływem wskazanej daty, spokojnie możesz taki produkt zakupić
- tłumaczy farmaceutka z TikToka. Dzięki temu można zaoszczędzić kilka złotych na każdym leku, co ostatecznie może dość mocno obniżyć ostateczny rachunek.
Ekspertka, która prowadzi profil o nazwie @samodzielnypacjent, ma również inne rady na to, w jaki sposób można zaoszczędzić podczas wizyty w aptece. Okazuje się, że niekiedy opakowania od poszczególnych produktów ulegają zniszczeniu. Jeśli farmaceuta zaproponuje ci takowy lek, nawet się nie zastanawiaj - jego cena będzie niższa, a on nie traci na swojej jakości. Podobnych oszczędności można szukać w aptekach internetowych. Informacja o "uszkodzonym opakowaniu" zazwyczaj jest umieszczona przy karcie produktu. W związku z tym, że aktualna pogoda sprzyja infekcjom, które często dotykają najmłodszych, oszczędności będą szukać także rodzice. Jak mogą to zrobić? Poszczególne zawiesiny dla dzieci - czyli tzw. syropy - mogą mieć takie samo działanie, lecz inną datę ważności. Niektóre z nich są zdatne do użytku jedynie przez trzy miesiące po otwarciu, a ich zamienniki aż przez 12 miesięcy. Kupując syrop z dłuższą datą ważnością, rodzice oszczędzą sobie kolejnego wydatku.