Prawniczka ostrzega. Kasy samoobsługowe mogą wpędzić cię w kłopoty. Koniecznie zwróć na to uwagę

Klienci kochają kasy samoobsługowe. Kolejki do urządzeń są nieraz dłuższe niż do tradycyjnych kas. Warto jednak uważać podczas takich zakupów. Prawniczka przestrzegać, by zerkać na ekran kasy samoobsługowej, jeśli nie chcesz mieć problemów z prawem.

Z kas samoobsługowych korzysta coraz więcej osób. Jest to duże ułatwienie dla klientów, którzy nie muszą stać w długich kolejkach do tradycyjnych kas, a stanowiska samoobsługowe są bardzo intuicyjnie, dzięki czemu zakupy da się zrobić znacznie szybciej. Pewna prawniczka ostrzega jednak przed tymi urządzeniami. Można łatwo paść ofiarą nieporozumienia i trafić przed sąd.

Zobacz wideo Kiedy spadną ceny żywności w Polsce?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawniczka ostrzega konsumentów. Kasy samoobsługowe mogą wpędzić w kłopoty

Lindsey Granados jest prawniczką, prowadzącą edukacyjny profil na TikToku. W swoich filmach opowiada o ciekawostkach prawnych, a także ostrzega swoich widzów przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Jedno z takich nagrań wzbudziło szczególnie zainteresowanie. Lindsay zwróciła uwagę na kasy samoobsługowe. Opowiedziała o swoich klientach, którzy zostali oskarżeni o próbę kradzieży z powodu nieprawidłowego działania kas. Pomimo zeskanowania produktu i charakterystycznego "piknięcia" nie został on uwzględniony na paragonie. W takiej sytuacji sklep może oskarżyć konsumentów o kradzież. Prawniczka przestrzega, by skanując towary zerkać za każdym razem na ekran, by upewnić się, że kasa go zarejestrowała.

Okazja czyni złodzieja. Jak oszuści kradną przy kasach samoobsługowych?

Kasy samoobsługowe to nie tylko ułatwienie dla klientów, ale też dla oszustów. Urządzenia w wielu sklepach nie nabijają na paragonie produktu, który nie został odłożony po zeskanowaniu na wskazane miejsce, jednak zdarzają się tacy, którzy próbują to ominąć. Oszuści często skanują tańsze produkty, choć do torby z zakupami wkładają te znacznie droższe. Niektóre kasy wyczuwają, jeśli waga produktu się nie zgadza, jednak nie wszystkie urządzenia są wyposażone w takie czujniki. Z tego względu przy kasach samoobsługowych zamontowano wysokiej jakości monitoring, który ma zapobiec takim sytuacjom. Oczywiście może się zdarzyć, że klient pomyli towary podczas skanowania z powodu roztargnienia, jednak lepiej być czujnym i skupionym podczas zakupów. Za próbę kradzieży można trafić przed sąd, a kara to nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Może Cię też zainteresować:
Darmowe przejazdy wszystkimi pociągami już w czerwcu. PKP Intercity przygotowuje się do ważnego święta
Niecodzienny widok na plaży w gdańskim Brzeźnie. Zwierzę bawiło się frisbee. "Bo to dzika plaża była"
- Noc Muzeów 2023. Wszystko, co dotychczas wiadomo o nadchodzącym wydarzeniu kulturalnym

Więcej o: