Aplikacja mObywatel 2.0. Dlaczego warto ściągnąć ją na telefon przed feriami? Korzyści jest sporo

Ferie już się rozpoczęły, jeśli planujesz w tym czasie wyjazd, warto zaopatrzyć się w aplikację mObywatel. Wyjaśniamy, jakie korzyści da nam apka oraz w jakich sytuacjach dobrze mieć ją na smartfonie. Okazuje się, że przyda nam się w wielu miejscach. Zarówno w hotelach, jak i podczas samej podróży do miejsca docelowego.

15 stycznia ferie zimowe rozpoczęły się w czterech pierwszych województwach. Jak ułatwić sobie podróż z pociechami w tym czasie? Warto sięgnąć po aplikację mObywatel 2.0.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

mObywatel aplikacja ułatwi twój wyjazd. Oprócz portfela dokumentów ma także inne zalety

W niektórych województwach uczniowie cieszą się już czasem wolnym od nauki i książek. Wielu z nich wyjeżdża razem z rodzicami na krótki wypoczynek. Właśnie dlatego postanowiliśmy przypomnieć opiekunom, dlaczego warto przed wyjazdem zainstalować na smartfonie aplikacje mObywatel. Okazuje się, że może nam to ułatwić wiele rzeczy związanych z podróżą.  

Aplikacja mObywatel to nie tylko cyfrowy portfel na dokumenty. To także Twój cyfrowy asystent, który zawiera szereg usług ułatwiających codzienne życie i oszczędzających czas. Nie musisz zabierać ze sobą dokumentów, łatwo skorzystasz też z wielu przydatnych funkcji - w pociągu, na stoku narciarskim lub wypożyczając łyżwy w mieście. Ciesz się wypoczynkiem i miej wszystko pod ręką… w swoim telefonie.

- zachęca do korzystania z apki Ministerstwo Cyfryzacji. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach szczególnie przyda ci się mObywatel zainstalowany na telefonie. 

mObywatel 2.0 będzie niezastąpiony podczas ferii zimowych 2024. Dlaczego warto zainstalować aplikację? 

Wiele osób może zastanawiać się gdzie oraz w jakich sytuacjach przyda się nam mObywatel 2.0. Jednym z nich jest meldowanie się w hotelu. Możemy wówczas sięgnąć po aplikację, w której znajduje się mDowód. Natomiast w pociągach, w czasie kontroli znajdziemy w apce z Bilkoma. Na tym jednak nie koniec, mObywatel będzie pomocny także podczas wypożyczania sprzętu sportowego za sprawą znajdujących się w aplikacji: mLegitymacji lub Karty Dużej Rodziny, dzięki którym dostaniemy zniżkę

Korzyści jest jeszcze więcej. Zarówno osoby podróżujące własnym autem jak i autobusami będą miały pożytek z zainstalowania aplikacji. Sprawdzimy w niej liczbę puntów karnych, a także znajdziemy usługę - bezpieczny autobus, która umożliwi nam sprawdzanie stanu pojazdu, którym będziemy się przemieszczać. Ponadto pozwoli nam zdobyć informacje o jakości powietrza w wybranej lokalizacji. 

Ferie zimowe: terminy. W tych województwach rozpoczną się już niebawem

Poniżej znajduje się harmonogram ferii zimowych dla każdego regionu. Sprawdź, kiedy w twoim województwie rozpoczyna się czas wolny od nauki. 

  • 15-28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia-4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia-11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 2-25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
Więcej o:
Copyright © Agora SA