Miała być ulubioną dzielnicą Warszawiaków. Ceny mieszkań odstraszają. Milion za kawalerkę

W ostatnim czasie ceny mieszkań poszybowały w górę. Niestety nieruchomości, szczególnie w większych miastach, kosztują fortunę i mało kogo stać na taką inwestycję. W Warszawie w dzielnicy, która miała stać się nową ulubioną wśród mieszkańców, powstają właśnie nowe bloki. Ceny mieszkań zaskakują.

Ceny mieszkań za metr kwadratowy stale przekraczają kolejne granice i zaskakują Polaków. Można śmiało powiedzieć, że w najgorszej sytuacji są osoby mieszkające w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. By zakupić nieruchomość w stolicy, nawet małą kawalerkę, trzeba mieć odłożoną sporą sumę pieniędzy. To właśnie tam, w dzielnicy, która w ostatnich latach przeżywa rewitalizację, powstają nowe osiedla, lecz ceny wykraczają poza konwencjonalne normy. 

Zobacz wideo Życie nie oszczędza Kuby. Zamieszkał w domu dla młodzieży. "Straciłem w poprzedniej pracy rękę"

Praga w Warszawie przeżywa rewitalizację. W tej dzielnicy zakup mieszkania to wyzwanie

Praga-Północ to jedna z dzielnic Warszawy, która słynie z wielu zabytkowych budynków. Znajdująca się w północno-wschodniej części stolicy Praga według wielu jest także miejscem dość niebezpiecznym, choć coraz mniej osób skłania się do takiego określenia. W ostatnich latach władze zadbały o to, by nieco "odnowić" ten rejon. Dzięki temu charakter tego miejsca stale się zmienia, a inwestorzy decydują się między innymi na budowę nowych obiektów mieszkalnych. Na ul. Okrzei jedna z inwestycji ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. A jak kształtują się ceny lokali na ten moment? 

Mieszkania na sprzedaż Warszawa. Niegdyś owiana niechlubną sławą dzielnica, dziś ceni się wysoko

Zgodnie z informacjami podanym na stronie noizz.pl, średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie to koszt ok. 17,4 tys. zł. Porównując oferty z innych miejsc, to naprawdę dużo, lecz oczywiście należy wziąć pod uwagę, że mówimy o stolicy kraju. Dodatkowo owa dzielnica - jak wspominaliśmy - w ostatnim czasie zmienia się na lepsze i planowanych jest wiele nowych rewolucji. Niebawem w okolicy ma zostać wybudowana kładka pieszo-rowerowa jak i wiele innych atrakcji, które z pewnością zachęcą wielu do osiedlania się właśnie tam.

Wracając jednak do cen mieszkań - jak te się przedstawiają? Niestety nie wygląda to najlepiej dla naszych portfeli, ponieważ koszt małej kawalerki o powierzchni 35 metrów kwadratowych to nawet 960 tysięcy złotych. Na nieco większe 40-metrowe trzeba mieć już nawet milion złotych. Warto wspomnieć, że są to ceny lokali deweloperskich, więc należy jeszcze doliczyć koszt remontów i wykończenia przestrzeni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA