Wiemy, ile będzie kosztował abonament RTV w 2025 roku. KRRiT podjęła decyzję o stawkach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niedawno podjęła decyzję o tym, jak wysokie będą opłaty za abonament RTV w 2025 roku. O jakich stawka mowa tym razem? Poinformowano również o wysokości zniżek, z których skorzystają osoby płacące z góry. Opcji jest kilka.

Do płacenia abonamentu RTV zobowiązani są wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych oraz radiowych. Natomiast stawki rokrocznie ustalane są przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Możliwe jest również korzystanie z poszczególnych zniżek, a są i tacy, którzy opłat nie muszą uiszczać wcale. Jak zatem będzie to wyglądać w przyszłym roku? Wielkich zmian miało nie być i słowa dotrzymano. 

Zobacz wideo Bogdan Zdrojewski: Liczę na to, że od stycznia 2025 abonament RTV zostanie zlikwidowany

Abonament RTV 2024 kontra 2025. Ceny pozostawiono bez zmian  

Już jakiś czas temu informowano o tym, że stawki dotyczące abonamentu RTV mają zostać niezmienione. To oznacza, że drugi rok z rzędu ceny nie poszybują w górę. Jak czytamy na stronie rządu, opłaty obowiązujące w 2025 roku będą wyglądać następująco: 

 • odbiornik radiowy - 8,70 złotych za jeden miesiąc, 
 • odbiornik radiowy i telewizyjny - 27,30 złotych za jeden miesiąc. 

Osoby, które będą chciały zapłacić za cały rok korzystania z odbiorników z góry, skorzystają z 10-procentowej zniżki. W takim przypadku cena rocznego abonamentu RTV wyniesie:

 • odbiornik radiowy - 94 złote,
 • odbiornik radiowy i telewizyjny - 294,90 złotych. 

Co więcej, zniżki obowiązują również przy mniejszej przedpłacie. Występują nawet przy opłacie wnoszonej za dwa miesiące z góry, a wtedy kwota spada o trzy procent. Natomiast, jeśli zapłacimy za trzy miesiące z góry, rabat wyniesie cztery procent, a za sześć miesięcy - pięć procent. Taką opłatę należy wnieść do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego

Gdzie opłacić abonament RTV? Te osoby nie muszą się fatygować 

Z oficjalnych informacji od KRRiT wynika, że opłaty za abonament RTV można uiszczać we wszystkich placówkach pocztowych, co nie będzie wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Można zrobić to również za pomocą: 

 • strony internetowej Poczty Polskiej S.A (nie obowiązują dodatkowe opłaty),
 • instytucji finansowych,
 • wybranych punktów handlowych lub usługowych, które świadczą usługi przekazu pieniężnego.

Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy Polacy są zobowiązani do płacenia abonamentu RTV.  Wśród zwolnionych są:

 • osoby, które ukończyły 75. rok życia,
 • osoby zaliczane do I grupy inwalidzkiej,
 • weterani będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
 • osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 procent przeciętnego wynagrodzenia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy twoim zdaniem abonament RTV powinien zostać zlikwidowany?
Więcej o:
Copyright © Agora SA