Trawa będzie piękna jak nigdy. Ten trik sprawi, że murawy pozazdrości ci niejeden sąsiad

Nawożenie trawnika jest tak samo ważne, jak wspieranie rozwoju innych roślin rosnących w ogrodzie. Jeśli zadbasz odpowiednio o ziemię, to z pewnością już niedługo będziesz cieszyć się piękną murawą. Jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po ten ekologiczny produkt. Wyjaśniamy, jak go wykorzystać.

Popiół drzewny może być naprawdę dobrym nawozem. Jeśli twój trawnik nie jest zachwycający, a rośliny nie rozwijają się najlepiej, koniecznie musisz wiedzieć, jak je wspomóc. Do tego świetnie nada się wspomniany składnik.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak nawozić trawnik? Popiół sprawdzi się doskonale. Zawiera sporo mikroelementów

Popiół drzewny świetnie sprawdzi się jako nawóz. Z jakiego powodu? Jego pH jest zasadowe, co dość dobrze wpływa na większość roślin ogrodowych oraz samą trawę. W dodatku popiół drzewny zawiera między innymi potas, fosfor i wapń. To wszystko sprawia, że będzie to idealny nawóz dla twoich roślin, a jakość gleby znacznie się poprawi. Jeśli więc masz jakiekolwiek źródło popiołu drzewnego, z powodzeniem możesz zastąpić nim sklepowe specyfiki. To jednak nie wszystko. Popiół drzewny będzie też dobrym środkiem odstraszającym szkodniki. Ślimaki i mszyce będą uciekać przed nim w popłochu. Możesz więc zrezygnować z chemikaliów, które często mogą szkodzić uprawom i roślinom ozdobnym. Jak należy używać popiołu? Chętnie ci podpowiemy.

Jak używać popiołu? Stosowanie tego nawozu jest banalne proste

Stosowanie popiołu drzewnego jako nawozu jest naprawdę proste. Wystarczy go tylko zdobyć. Znajdziesz go w sklepach, ale możesz wykorzystać także popiół z ogniska, kominka, czy nawet grilla. Warto więc zauważyć, że nawóz z tego składnika może być całkowicie darmowy. Trzeba też pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie, która dotyczy stosowania popiołu. Kiedy rozsypiesz go na trawniku lub dodasz do ziemi, pod twoimi uprawami, nigdy nie używaj substancji zawierających magnez, żelazo oraz wapń. Łatwo będzie doprowadzić wtedy do przenawożenia roślin. Co to dokładnie znaczy? Trawa i inne uprawy, zamiast rosnąć bujniej, będą słabsze i znacznie łatwiej będzie je uszkodzić. Mogą stać się także podatne na choroby grzybowe czy też szkodniki. Warto więc używać popiołu drzewnego rozważnie. Nie należy także przesadzać z jego ilością, ponieważ to również może zaszkodzić twojemu trawnikowi w ogrodzie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA