Osad z muszli klozetowej zniknie w mig. Namocz w tym ręcznik papierowy i położyć go na toalecie

Nawet pomimo regularnego czyszczenia toalety, może się zdarzyć, że w niektórych miejscach na muszli klozetowej pojawi się osad. Jednak wystarczy, że namoczysz w tym ręcznik papierowy i przetrzesz jej powierzchnie. Problem zniknie na dobre, a ty już zawsze będziesz cieszyć się czystą toaletą.

Brudna toaleta może przysporzyć wiele problemów. Znamy jednak sposób, dzięki któremu osad na dobre zniknie z muszli klozetowej. Wystarczy namoczyć w tym ręcznik papierowy i przetrzeć. Zanieczyszczenia znikną na dobre.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Osad z muszli klozetowej zniknie w mig. Wystarczy sięgnąć tylko po ten jeden produkt

Choć w łatwo dostępnych miejscach osad może znikać konwencjonalnymi sposobami, to jednak w kieszeni muszli klozetowej może zostawać tam nawet przez lata. Jak można się go pozbyć? Znamy na to prosty sposób. Potrzebne ci będą, ręcznik papierowy i ocet spirytusowy. Weź kilka listków, i złóż je w podłużne pasy. Następnie nasącz przygotowane w ten sposób ręczniki w occie. W kolejnym kroku włóż paski do kieszeni muszli klozetowej. Odczekaj godzinę i wyjmij ręczniki papierowe, przecierając jeszcze ostatni raz powierzchnię toalety. Teraz wystarczy jedynie wyszorować zagięcia muszli szczotką lub gąbką. Pamiętaj jednak o ważnej kwestii, aby nie popełnić błędu. Zużytych ręczników nie wrzucaj pod żadnym pozorem do toalety. Możesz ją w ten sposób zapchać. Podpowiemy ci także, czym warto czyścić toaletę na co dzień. 

Genialny sposób na brudną toaletę. Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Nawet jeśli czyścisz toaletę regularnie, to z biegiem czasu może pojawić się na niej osad, który będzie nie do zdarcia. Mamy jednak na to sposób. Nie potrzebujesz żadnych silnych detergentów. Wystarczy zwykła soda oczyszczona. 

  • Weź 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/4 kwasku cytrynowego. 
  • Wymieszaj obydwa proszki ze sobą i wsyp do muszli klozetowej. 
  • Następnie zamknij klapę i nie spuszczaj wody w toalecie przez co najmniej 30 minut. 
  • Po tym czasie spuść wodę i zacznij szorowanie powierzchni muszli. 

Brud pod wpływem sody i kwasku powinien znacznie zmięknąć. Dzięki temu bez problemu usuniesz go z powierzchni toalety. Pamiętaj jednak, że niektóre zabrudzenia mogą sprawić więcej problemu. W takim przypadku, po prostu powtórz wszystkie czynności jeszcze raz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.