Te prezenty na bierzmowanie będą najlepsze. Tradycyjne i dojrzałe upominki, które dadzą radość

Czy na bierzmowanie daje się prezenty? Zdecydowanie tak. Szczególnie dotyczy to rodziców chrzestnych osoby, która przyjmuje sakrament. Jeśli więc zastanawiasz się, co dać na bierzmowanie, spieszymy z odpowiedzią. Pomysłów na prezent jest naprawdę wiele.

Prezent na bierzmowanie to ważna część uroczystości. Jeśli zastanawiasz się, co warto podarować z tej okazji, chętnie ci podpowiemy. Warto pomyśleć o prezentach nawiązujących do religii, ale nie tylko.

Zobacz wideo Jakie prezenty lubi dostawać Oliwia Bieniuk?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Prezent na bierzmowanie od chrzestnej. Dobrze, aby był związany z religią katolicką

Bierzmowanie to ważna uroczystość katolicka, która mówi o tym, że dana osoba jest już dojrzała religijnie. Warto więc podarować jej coś, nawiązującego do tematyki uroczystości i tradycji.

  • Pismo Święte będzie dobrym wyborem. Każdy dojrzały katolik i katoliczka powinni mieć choć jeden egzemplarz Biblii. To ważne, aby Pismo Święte towarzyszyło im w życiu. 
  • Medalik doskonale upamiętni ten dzień. To najpopularniejszy prezent zarówno na komunię jak i bierzmowanie. Pełni on ważną funkcję, ponieważ ma umacniać, noszącą go osobę w wierzę. 
  • Różaniec to niezbędny przedmiot dla każdej osoby wierzącej. Będzie to więc świetny prezent dla dojrzałego katolika i katoliczki. 
  • Święta figurka lub obrazek również się przydadzą. W mieszkaniu każdej osoby wierzącej powinien znaleźć się symbol religijny. Z tego powodu, taki prezent na pewno będzie odpowiedni dla każdego, kto staje się dojrzałym katolikiem czy katoliczką.

Upominek na bierzmowanie, który zachwyci. Rozważ zegarek lub voucher

Oprócz prezentów nawiązujących do religii warto pomyśleć także o innym upominku. Jak wiadomo, młodego człowieka będą cieszyć rzeczy, których będzie mógł używać na co dzień. Oto kilka propozycji, które powinny przypaść mu do gustu.

  • Zegarek będzie strzałem w dziesiątkę, szczególnie z grawerem. To wspaniały prezent, warto także wygrawerować na nim datę bierzmowania lub krótki cytat z Pisma Świętego
  • Voucher na ulubione zajęcia z pewnością ucieszyły niejedną osobę. Czemu więc nie podarować go z okazji bierzmowania? Mogą to być opłacone lekcje gitary lub malowania. Przy wyborze vouchera warto kierować się zainteresowaniami osoby, która go otrzyma.
  • Biżuteria to także dobry pomysł. Męska lub damska bransoletka z grawerem również będzie wspaniałą pamiątką. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA