Muchy nie będą już brzęczeć ci nad uchem. Wymieszaj ze sobą te dwa produkty i pożegnaj irytujące owady

Muchy to wyjątkowo irytujące stworzenia. Nie ważne ile razy będziesz je odganiać - one i tak zaraz przylecą z powrotem. Walka ta może trwać w nieskończoność, dlatego wiele osób zuka sposobów, aby móc się ich pozbyć raz na zawsze. Podpowiadamy, jak pozbyć się much z mieszkania.

W okresie letnim jest ich pełno, roją się na dworze i pchają się do domów. W momencie, gdy nie mamy moskitiery, warto znać triki, które sprawią, że muchy nie będą latać nam koło nosa, ani wpadać do kubków z herbatą. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak pozbyć się much z domu? Te domowe lepy sprawią, że muchy znikną w kilka chwil  

Nie ma chyba jednego skutecznego środka, który mógłby całkowicie zapobiegać wchodzeniu much do naszych domów. Czasem wystarczy otworzyć na chwilę drzwi, żeby do naszego mieszkania wleciały owady. Jednak istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą skutecznie się ich pozbyć. Oto kilka z nich: 

  • Woda z cukrem - wystarczy, że zmieszasz ze sobą 6 łyżek cukru i 6 łyżek wody, aby uzyskać syrop cukrowy, który będzie działał jak lep na muchy. Zwabione do słodkiego, będą się topić w syropie, bez możliwości ucieczki, gdyż konsystencja syropu jest lepka i gęsta a mucha nie będzie mieć na tyle sił, by się z niego wydostać. 
  • Banan z cukrem - Wymieszaj rozdrobnionego banana z dwiema łyżeczkami cukru - będzie działać na podobnej zasadzie co poprzedni sposób. Jednak warto mieć na uwadze, że banan będzie się szybko rozkładał i może wydzielać nieprzyjemny zapach. 

Rośliny, które odstraszają muchy. Warto mieć je w swoim ogródku

Niektóre rośliny to naturalny wróg much. Chodzi przede wszystkim o zawarte w nich olejki eteryczne, które skutecznie odstraszają te owady. Takie rośliny są często spotykanymi składnikami zawartymi w preparatach zwalczających muchy. Warto posadzić takie okazy w ogródku lub obok tarasu, czy też na balkonie. A więc, jakie rośliny skutecznie odpędzą muchy? 

  • mięta pieprzowa,
  • rozmaryn,
  • bazylia pospolita oraz
  • lawenda wąskolistna
  • pelargonia pachnąca 
  • wawrzyn szlachetny 
  • palczatka cytrynowa 
  • goździk siny 

Rośliny te oprócz much będą również odstraszać inne insekty, takie jak komary i kleszcze. 
Jeżeli jednak nie posiadasz w swoim ogródku takich roślin, lub po prostu nie chcesz ich mieć, zamiast ich można użyć olejków eterycznych. Wystarczy je rozpuścić w specjalnym dyfuzorze, lub kominku zapachowym. Będą działać równie skutecznie odstraszać muchy. Między innymi warto zaopatrzyć się w olejek: z trawy cytrynowej, lawendowy, goździkowy, cytronella, z kopru włoskiego czy też z mięty pieprzowej. Ochronę przed owadami zapewni także olejek cytrynowy lub pomarańczowy.

Może Ci się też spodobać: 
- Zamiast zużywać to do mycia, wlej do tunelu. Larwa turkucia podjadka nie będzie miała szans
- Skład popularnych produktów spożywczych zaskakuje. Być może jesz to całkiem nieświadomie
- Rybik cukrowy. Jak się pozbyć rybików na dobre? Mamy na to sprawdzone sposoby

Więcej o: