Tak pozbyłam się chwastów przy truskawkach. Tegoroczne plony przerosły moje oczekiwania

Truskawki już powoli dojrzewają w ogrodach, jednak czasami atakują je również chwasty, które mogą utrudniać wzrost. Jak pozbyć się chwastów? Ten sposób sprawi, że tegoroczne plony będą bogate, a owoce soczyste i smaczne. Sama go przetestowałam.

Zwalczanie chwastów na plantacji truskawek jest konieczne, nieważne czy hodujesz je w małym ogródku, czy na hektarowym polu. Ci nieproszeni goście mogą sprawiać, że plony owoców będą rosły słabiej, co później przełoży się na smak truskawek. Chwasty sprawiają, że krzewy mają słabszy dostęp do światła i wody, dlatego warto znać triki na ich usunięcie. 

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepsza metoda na chwasty. Tak pozbędziesz się ich lada moment

Jeśli widzisz, że na twojej plantacji wśród truskawek zaczynają pojawiać się niechciani goście w postaci chwastów, nie czekaj, zacznij działać od razu. Walka, jaką prowadzą chwasty z truskawkami, jest bardzo zacięta, jednak warto im pomóc. Na początek należy zacząć ściółkować grządki. Ściółkowanie truskawek chroni je przed chwastami oraz przed nadmiernym nagrzewaniem i parowaniem gleby. Najlepiej zabieg ten wykonywać np. za pomocą słomy lub kory. Pamiętaj, że warstwa ściółki nie może być za gruba, aby nie odcięła dostępu tlenu. Utrzymanie odpowiedniej wilgoci ziemi jest bardzo ważne, ponieważ chroni to krzewy przed suszą, o którą nietrudno w okresie letnim w Polsce. Dzięki ściółkowaniu chronimy owoce przed chorobami grzybowymi i po dojrzeniu owoce ze ściółkowanych grządek są o wiele smaczniejsze i dorodniejsze. 

Kiedy ściółkować truskawki? Najlepiej zrób to w tym terminie

Najlepszym terminem na ściółkowanie truskawek jest zdecydowanie czas wiosny, kiedy słońce na dłużej wychodzi spoza chmur i ogrzewa glebę.  Pamiętaj, aby ściółkowanie zawsze wykonywać na wilgotnej, ale nie mokrej glebie. Ważne jest, aby przed nałożeniem ściółki usunąć dokładnie wszystkie chwasty i dokładnie spulchnić glebę. Dodatkowo krzewy nie powinny dotykać ściółki, gdyż może to doprowadzić do rozwoju grzybów lub gnicia. Wiele osób zastanawia się, czy ściółkowanie jest bezpieczne dla zwierząt. Tak, taki zabieg nie wpływa w żaden sposób na zdrowie ani zwierząt, ani ludzi. 

Może Cię zainteresować:
Jeśli zostały ci po urlopie, lepiej się pospiesz. W innym wypadku możesz stracić pieniądze.
-Majdan nie przebiera w słowach. Tak wypowiedział się na temat Dody: "To przekroczenie jakiejś granicy".
-Ustna matura z języka polskiego. Wiemy, jak będzie wyglądało zaliczenie. Egzamin w formule 2015 i 2023.

Więcej o:
Copyright © Agora SA