Kosztuje mniej niż 2 zł, a błyskawicznie usuwa chwasty z kostki brukowej. Sprawi, że więcej nie urosną

Walka z chwastami może być długa i uciążliwa. Zamiast sięgać po chemiczne środki, które likwidując zbędne rośliny przy okazji zepsują stan gleby, wybierz domowe i sprawdzone sposoby. Wyjaśniamy, jak skutecznie i ekologicznie pozbyć się chwastów.

Popularnym materiałem do wyłożenia podjazdu przed domem jest kostka brukowa. Można ją ułożyć w finezyjne wzory, czym ozdobi naszą posesję, jednak jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, to z czasem przestanie wyglądać tak jak na początku. Kostka brukowa łatwo wchłania wszelkiego rodzaju zabrudzenia, a spomiędzy kostek mogą zacząć wyrastać chwasty. Jak temu zapobiec? Te środki skutecznie pomogą w walce z chwastami.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stroni

e głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić kostkę brukową? Ten środek upora się z plamami

Choć kostka brukowa brudzi się codziennie z powodu naszych butów lub kół samochodowych, nie oznacza to, że nie trzeba o nią dbać. Aby wyglądała tak jak na początku, należy ją regularnie czyścić. Lekkie zabrudzenia, takie jak np. kawałki ziemi można spłukać strumieniem wody z węża ogrodowego. Nieco trudniej usuwa się trwałe ślady, np. tłuste plamy oleju lub innych chemikaliów. W tym wypadku pomoże ci kwasek cytrynowy. Rozpuść trzy łyżki tego środka w jednym litrze wody i nałóż mieszankę na zabrudzenia. Następnie dokładnie wyszoruj brudne miejsce szczotką, a plamy znikną w mgnieniu oka.

Jak usunąć chwasty? Po tym proszku nie zobaczysz już ani jednej zbędnej rośliny

Kolejnym problemem w czyszczeniu kostki brukowej są chwasty. Pojedyncze rośliny wyrastające dziko spomiędzy kostek nie wyglądają elegancko i są bardzo uciążliwe. Po wycięciu jednego chwasta na jego miejsce wyrastają nowe, a korzenie mogą rozszczelnić kostki. Taka walka może trwać bardzo długo. Na szczęście jest na to skuteczny sposób — soda oczyszczona. Ten środek kosztuje grosze, a ma wiele zastosowań, w tym sprawdza się w usuwaniu chwastów. Co ważne, w przeciwieństwie do innych chemicznych produktów, soda oczyszczona nie zanieczyszcza gleby. Jeśli nie chcesz, by nowe chwasty wciąż wyrastały należy w pierwszej kolejności wyrwać wszystkie wystające rośliny, a następnie zasypać miejsce, w którym rosły, sodą oczyszczoną. W ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się nowych chwastów na dobre. Czasem wystarczy zaledwie jedno opakowanie za mniej niż 2 złote.

Może Cię też zainteresować:
Wiemy, kiedy wykopać tulipany z ziemi. Podpowiadamy, jak prawidłowo zrobić to krok po kroku
Szybko rosnące drzewa do ogrodu. Podpowiadamy, które gatunki wybrać na małą i dużą posesję
- Zachwyca swoimi kwiatami, a do tego jest łatwa w uprawie. Dzięki niej ogród będzie zjawiskowy

Więcej o:
Copyright © Agora SA