Tych owadów lepiej nie zabijać. To mali pomocnicy, którzy w mig rozprawią się ze szkodnikami

Choć wiele owadów nie wygląda zbyt przyjaźnie, to jednak w rzeczywistości są bardzo pożyteczne. Tych gatunków nie warto zabijać. Jeśli pozbędziesz się ich z ogrodu, możesz narobić sobie ogromnych kłopotów. Te owady to naturalni przeciwnicy szkodników.

Nie wszystkie owady stanowią zagrożenie. Co więcej, wiele z nich jest bardzo pożytecznych. Bez problemu rozprawiają się ze szkodnikami. Jeśli będziesz pozbywać się tych gatunków, możesz narobić sobie kłopotów.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Te owady są bardzo pożyteczne. Nigdy ich nie zabijaj

Choć wiele owadów niestety przeraża wyglądem i przywodzi do głowy nieprzyjemne myśli, to jednak niektórych gatunków nie należy zabijać, ponieważ są one bardzo pożyteczne. Tych gatunków nigdy nie zabijaj. 

  • Kowale bezskrzydłe - to owady, które nie są niebezpieczne dla człowieka. Choć ich wygląd może przestraszyć, to jednak nie należy ich zabijać. Owady tego gatunku są bardzo pożyteczne. Pomagają w rozkładzie szczątków organicznych, a także odstraszają komary. Jeśli więc zobaczysz je u siebie w ogrodzie, pod żadnym pozorem nie próbuj się ich pozbyć. 
  • Pszczoły - choć ich żądła mogą być przerażające, to jednak trzeba pamiętać, że są bardzo pożyteczne. To właśnie one są odpowiedzialne za żywność, którą spożywamy na co dzień. Zapylają rośliny, które po wyrośnięciu lądują na stole. Nigdy nie zabijaj więc pszczół. Jeśli się ich boisz, po prostu spokojnie od nich odejdź. Owady nie powinny cię atakować, dopóki nie zrobisz gwałtownych ruchów.
  • Biedronki - choć odmiana azjatycka może być niebezpieczna, to jednak inne są bardzo pożyteczne. Doskonale radzą sobie z mszycami, które atakują twoje uprawy. Nie warto więc zabijać tych naturalnych przeciwników szkodników. 

Znamy banalny sposób na nornice. Zaoszczędzisz swój czas i uratujesz rośliny Zaparzyłam i wlałam do butli. Ten sposób na nornice to strzał w dziesiątkę

Te owady i pajęczaki również nie są niebezpieczne. Nie trzeba się ich pozbywać

Istnieje znacznie więcej gatunków owadów oraz pajęczaków, których nie trzeba się pozbywać. Tych również nie należy zabijać.

  • Trzmiele - choć wiele osób przerażają ich rozmiary, to jednak warto wiedzieć, że owady nie są niebezpieczne. Co więcej, ich rola jest bardzo podobna do pszczół. Te owady również zapylają rośliny. Choć również posiadają żądła, to jednak dopóki nie zakłóca się ich spokoju, nie powinny zaatakować.
  • Pająki - choć nie są owadami, to jednak wiele osób się ich boi. Pomimo niezbyt ładnego wyglądu, są pożyteczne. Bez problemu rozprawiają się z wieloma szkodnikami. Z tego powodu, nawet pomimo lęku, nie warto pozbywać się ich ze swojego domu lub ogrodu.

Pozbądź się ślimaków z ogródka Pozbądź się ślimaków z ogrodu. Wystarczy sięgnąć po popularny owoc

Więcej o: