Świecąca plama na ubraniu, to nie problem. Wystarczy mała torebka, a będzie jak nowe

Prasując ubrania, często nieświadomie możemy sobie je zepsuć. Często żelazko pozostawia błyszczące plamy, które mogą się wydawać już nie do naprawienia. Okazuje się, że jednak można temu sprostać, wystarczy użyć jednego składnika, który jest w każdej kuchni.

Gdy podczas prasowania dochodzi do zniszczeń, takich jak zabrudzenia, odbarwienia, czy przypalenia, wina może leżeć zarówno po stronie żelazka, jak i nieodpowiedniego korzystania z urządzenia. Niektóre materiały są na tyle delikatne, że prasując je, należy nałożyć na nie dodatkowy materiał, a niektóre wymagają prasowania na odwróconej stronie. 

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dlaczego ubrania się niszczą podczas prasowania? Najczęściej popełniane błędy 

Nieumiejętne prasowanie, może wpłynąć negatywnie nie tylko na komfort pracy, ale również narażasz swoje ubrania na zniszczenia. Oto najczęściej popełniane błędy przy prasowaniu: 

  • Brudne żelazko - to jest jedno z tych urządzeń, o których często zapominamy, że wymagają one regularnego czyszczenia. Czyszczenie konserwacyjne, to czynność, którą warto wykonać co jakiś czas. Urządzenie to jest podatne na osadzanie się kamienia. (Można wyczyścić żelazko z pomocą octu, jednak później warto pamiętać, aby później wyczyścić wodą destylowaną). Stopa żelazka również wymaga czyszczenia, do którego przyklejają się różne substancje z tkanin. 
  • Nie opróżnianie zbiorniczka na wode - to jeden z grzeszków, który jest popełniany niemalże przez każdego. Dodatkowo przechowywanie w pozycji poziomej przez kilka dni, a nawet tygodnia może sprawić, że woda nabierze nieprzyjemnego zapachu, który następie przejdzie na ciuchy. 
  • Prasowanie całkiem suchych ubrań - może im to poważnie zaszkodzić. To jest jeden z powodów, dla których dochodzi do nieestetycznej plamy, która się błyszczy. 
  • Prasowanie ubrań, których nie trzeba prasować - niektóre bawełniane bluzki, czy lekkie koszulki nie wymagają prasowania. Wystarczy je porządnie wytrzepać po praniu i równo rozwiesić. Będą znacznie lepiej i estetyczniej wyglądać. 
  • Nieodpowiednia temperatura - często popełniany błąd, każdy materiał wymaga innej temperatury. 
  • Delikatne tkaniny pozostawione na koniec - to jest błąd, ponieważ wymagają one niższej temperatury, a pod koniec prasowania żelazko jest mocno nagrzane. 

Jak pozbyć się błyszczącej plamy z ubrań? Użyj do tego herbaty 

Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której ubranie od prasowania będzie mieć błyszczącą plamę, wystarczy ją natrzeć zaparzonym wcześniej woreczkiem z herbatą, następnie położyć na to bawełnianą ściereczkę i na koniec wyprasować. Można w tym celu również użyć wody utlenionej, jednak zalecane jest, aby robić to na jasnych ubraniach. 

Może Ci się też spodobać: 
- Wsyp to do doniczki, a twoje kwiaty rozkwitną w mgnieniu oka. Za niesamowity efekt zapłacisz tylko 2 zł
- Na wrastające włoski użyj tego produktu z kuchni. "Truskawkowe nogi" zostaną tylko wspomnieniem
- Sprawdzone sposoby, jak prać czapkę z daszkiem. Będzie idealna na lato i posłuży ci na lata

Więcej o:
Copyright © Agora SA