Trzy najlepsze sposoby na muchy. Skutecznie pozbędziesz się owadów i zaoszczędzisz pieniądze

Muchy to małe, irytujące stworzenia, które bezlitośnie bzyczą nad uchem. Oprócz tego siadają nam na jedzeniu, a latanie z klepką na muchy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, aby się ich pozbyć.

Wystarczy dosłownie chwila lekko uchylonych drzwi lub okien,  aby za chwilę usłyszeć irytujące "bzzZ" w swoim domu. Można spotkać je dosłownie wszędzie. Są prawdziwą plagą. Żyją zaledwie miesiąc, a rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Dlatego walkę z tymi owadami lepiej rozpocząć od razu. Jak pozbyć się niechcianego gościa z domu raz na zawsze? 

Zobacz wideo To nie żart. Słuchanie dubstepu może odstraszyć komary

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wykonać lep na muchy? To prosty i tani sposób na pozbycie się ich

Nic nie wabi tak dobrze much jak klasyczny lep na muchy, jednak te produkty zazwyczaj są bardzo drogie. Dlatego z pomocą przychodzą domowe sposoby. Do wykonania lepu na muchy potrzebne będą: 

  • jedna papierowa torba
  • patelnia 
  • szczypce
  • suszarka (opcjonalnie) 
  • 1/4 szklanki wody 
  • 1/4 miodu 
  • 1/4 szklanki cukru 

Papierową torbę wystarczy pokroić w szersze paski. Następnie do patelni wlej wodę, dodaj cukier, miód, oraz cukier, a następnie podgrzej wszystko do momentu rozpuszczenia się cukru. Konsystencja powinna być kleista. Następnie każdy pasek wystarczy zamoczyć w preparacie i poczekać aż go wchłonie.  Za pomocą szczypców wyjmij paski, a następnie możesz je podsuszyć suszarką, lub po prostu położyć na desce i poczekać do ich wyschnięcia. Gotowe lepy wystarczy powiesić obok miejsc, w których muchy najczęściej przebywają.

Jak zrobić worek na muchy? Nie ma nic prostszego 

Ten sposób jest bardzo skuteczny i działa jak prawdziwa pułapka na muchy. Do jej wykonania potrzebujesz tylko zwykły woreczek foliowy, woda oraz kilka starych złotych monet. Woreczek zalej wodą, wrzuć kilka monet i pułapka gotowa. Taką pułapkę można zawiesić np. na tarasie, a muchy nie będą w stanie pokonać tego.

Domowy oprysk na muchy zadziała raz-dwa To ekologiczny i tani sposób 

Jeżeli jesteś zwolennikiem oprysków, ten sposób będzie dla ciebie. Do wykonania oprysku wystarczy butelka z atomizerem, pieprz cayenne oraz woda. Wystarczy wsypać do butelki pieprz,  wlać odrobinę wrzącej wody, zakręcić, a następnie porządnie wstrząsnąć. Ostatnim etapem jest po prostu spryskanie całego wnętrza, aby skutecznie zredukować liczbę much. Preparat ten działa na takiej samej zasadzie jak środek owadobójczy, a zdecydowanie jest tańszy. 

Może Ci się też spodobać: 
- Polskie bociany zajadają się owadami. Co jest przyczyną takiej zmiany w ich diecie? Chodzi o kompromis
- Ubrania, które przyciągają niebezpieczne owady. Tych kolorów lepiej nie zakładaj na siebie latem
- Lasy Państwowe ostrzegają przed tym owadem. Jego użądlenie jest boleśniejsze od ugryzienia szerszenia

Więcej o: