Ogrodnik ujawnia, dlaczego nie należy wyrzucać kupnych truskawek. "To działa lepiej, niż myślałem"

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś nie zjeść w odpowiednim czasie owoców albo warzyw. W takiej sytuacji zazwyczaj lądują one w koszu na śmieci lub kompostowniku. Okazuje się jednak, że wyrzucanie ich może być dużym błędem. Pewna tiktokerka zdradziła, jak dać starym owocom drugie życie.

Czasami zjedzenie kupnych truskawek to prawdziwy wyścig z czasem. Wydawać by się mogło, że zawsze zdążą się zepsuć, zanim skończymy je jeść. Na szczęście jeden z tiktokerów odkrył, że stare truskawki wcale nie muszą trafić od razu do kosza. Zamiast tego świetnie sprawdzą się w ożywianiu naszego ogrodu. 

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na uprawę truskawek. Nie wyrzucaj starych owoców, daj im drugie życie

Influencerka o imieniu Tay Brice, która publikuje pod nickiem @taybrice, postanowiła podzielić się ze swoimi obserwacjami na temat tego, co się stanie, gdy w ogrodzie zasadzimy stare truskawki. Na nagraniu widzimy Brice, z kielnią w dłoni, jak w swoim ogrodzie zakopuje stare owoce. Później czeka nas skok w przód, do następnego lata, kiedy duża część roślin zaczęła kiełkować. Możemy zauważyć już charakterystyczne zielone liście i białe kwiatki. Na nagraniu nie widać jeszcze żadnych owoców, ale można być niemal pewnym, że są już one w drodze. Truskawki owocują w Kanadzie, gdzie mieszka Brice, zazwyczaj pomiędzy czerwcem a lipcem. Żółte plamy na miąższu truskawki nazywane są niełupkami, a każda z nich zawiera własne nasiona truskawki. Aby uzyskać najlepsze wyniki z tych niełupek, należy pozwolić truskawce dojrzeć, a następnie wysuszyć ją przed sadzeniem. To z pewnością zadziałało w przypadku Brice, której grządka jest porośnięta truskawkami.

Uprawa owoców w ogrodzie. Internauci są zachwyceni tym pomysłem

Uprawa własnych owoców, jest niezawodnym sposobem na uzyskanie o wiele lepszego smaku, za o wiele niższą cenę. Dodatkowo ogrodniczy sposób, którym podzieliła się Brice, pozwala również na ograniczenie marnowania żywności. W Polsce ceny stale rosną, a inflacja szaleje, dlatego warto więc zastanowić się nad uprawą własnych owoców i warzyw, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się zasadzić, te, których już nie zjemy, zamiast kupować kolejne nasiona. Własna uprawa sprawia również, że uzyskane plony smakują o wiele bardziej świeżo. Owoce zaczynają się psuć zaraz po zerwaniu, co oznacza, że przynoszenie truskawek prosto z ogrodu, gdy tylko są soczyste i dojrzałe, przynosi duże korzyści. A truskawki psują się szczególnie szybko. Ich średni okres przydatności do spożycia to zaledwie siedem dni. Nie ma się więc co dziwić, że pomysł tiktokerki na ogrodnictwo i oszczędność sprawiło, że wiele osób korzystających z aplikacji się zachwyciło. Pod nagraniem pojawiły się setki komentarzy, które mówią, że zmieniło ich pogląd na ogrodnictwo. Jedna z osób napisała nawet, że robi to samo z papryką, ziemniakami i pomidorami, dzięki czemu ma prawdziwą różnorodność. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA