Zamiast kupować lepy na mole, włóż do szafki tę zieleninę. Moja babcia zna ten trik od swojej mamy

Mole to naprawdę uporczywe szkodniki. Chętnie dostają się do naszych kuchennych szafek, gdzie szybko się rozmnażają w sypkich produktach. Na szczęście nie trzeba od razu sięgać po sklepową chemię. Istnieją proste domowe sposoby, które pomogą nam poradzić sobie z tymi szkodnikami.

Mole spożywcze są prawdziwym utrapieniem. Kiedy zalęgną się w naszej kuchni, proces pozbywania się ich jest długi i frustrujący. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwolą się nam pozbyć tych małych szkodników, bez konieczności wydawania kroci na specjalistyczne lepy i pułapki. Jeden z tych sposobów świetnie znały nasze babcie.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się moli spożywczych? Wykorzystaj koper

Wszyscy fani domowych sposobów wiedzą, że często produkty, które możemy znaleźć w swojej kuchni, mają więcej niż jedno zastosowanie. Jednym z nich jest koper włoski, który świetnie sprawdza się nie tylko jako przyprawa czy składnik do kiszonych ogórków, ale również jako odstraszacz do żerujących w kuchni moli spożywczych. Te robaki chętnie zalęgają się w sypkich produktach takich jak kasze, makarony, ryże, przyprawy, płatki zbożowe czy orzechy. Kiedy tylko zauważymy oznaki, że zalęgły się w naszych szafkach, należy działać bardzo szybko. Na szczęście istnieje prosty i skuteczny patent, który pozwoli się nam szybko pozbyć tych małych szkodników. Pochodzi on prosto od prawdziwych królowych domowych sposobów - naszych babć. O tej porze roku koper włoski można znaleźć w wielu sklepach, a roślina ta nie tylko pomoże ukisić ogórki, ale również jest nieoceniona w walce z molami spożywczymi. Jej intensywny zapach odstrasza mole. Te stworzenia nie mogą znieść aromatu tej rośliny, więc umieszczenie jej w szafkach kuchennych nie Tylko je odstraszy, ale też zapobiegnie składaniu przez nie jaj. Można pokusić się również o rozwieszenie kopru w różnych miejscach w kuchni czy umieszczenie jego gałązek w pojemnikach, w których trzymamy produkty sypkie. 

Dzięki tym roślinom pozbędziesz się moli. Konieczne jest jednak wyrzucenie produktów

Koper nie jest jednak jedyną rośliną, która wspomoże nas w walce z molami spożywczymi. Można również pokusić się o wypróbowanie: skórki pomarańczy, lawendy, kwiatu wrotyczu czy liści laurowych. Jeśli jednak nie chcemy umieszczać żadnych roślin w naszych szafkach istnieją inne skuteczne sposoby na pozbycie się nieznośnych moli z naszych szafek, jak chociażby ocet. Najważniejsze jest zapamiętanie, że choć istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się moli z kuchni, konieczne będzie pozbycie się wszystkich produktów zarówno otwartych, jak i zamkniętych - mole potrafią przeżreć się przez folię - i dokładne umycie i odkurzenie szafki, w której je znaleźliśmy. Bez tego nawet najlepsze sposoby mogą okazać się mało skuteczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.