Tak przygotujesz piękny kalendarz adwentowy DIY. To prosty sposób na miłą niespodziankę dla bliskich

Kalendarze adwentowe z kosmetykami i innymi produktami, oferowane przez różne sieci sklepów, zyskują coraz większą popularność. Warto jednak rozważyć też kalendarz adwentowy DIY. Będzie to miły gest, który da nam większą swobodę przy wyborze upominków. Wyjaśniamy, jak zrobić kalendarz adwentowy.

Kalendarz adwentowy to tradycja, która ma umilić nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Jego najpowszechniejsza forma to pudełko czekoladek z ponumerowanymi okienkami. Zaczynając od 1 grudnia, każdego dnia otwieramy jedno z nich. Słodkości można jednak zastąpić też innymi rzeczami, a samo "pudełko" bez problemu wykonamy samodzielnie. Na jego przygotowanie powinien nam nawet wystarczyć ostatni weekend listopada.

Zobacz wideo Choinki brownie. Świąteczny słodki przysmak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Kalendarz adwentowy DIY dla dzieci i nie tylko

Kalendarz adwentowy może przyjmować najróżniejsze formy, ale jedną z najpowszechniejszych metod jest wykorzystanie rolek po papierze toaletowym. Poza 24 rolkami będziemy potrzebować tu ozdobnego papieru do prezentów, bibuły, nożyczek, kleju, taśmy klejącej, markera, wstążki, pudełka (może to być też sama pokrywka od pudełka) i oczywiście przedmiotów, które następnie umieścimy w naszym kalendarzu. W pierwszej kolejności należy okleić pudełko ozdobnym papierem, wykorzystując do tego klej i taśmę klejącą. Następnie odmierzamy wysokość rolek i obcinamy je w taki sposób, aby idealnie mieściły się w pudełku. Tak przygotowane rolki umieszczamy w środku i przyklejamy taśmą zarówno do siebie nawzajem, jak i do samego pudełka. W kolejnym kroku wypełniamy kalendarz wybranymi podarunkami, a na koniec na wierzch pudełka przyklejamy bibułę. Teraz pozostaje nam udekorowanie kalendarza. Na bibule piszemy numery od 1 do 24 w miejscach, gdzie znajdują się rolki, a wstążkę wykorzystujemy do utworzenia przegródek pomiędzy nimi. Projekt możemy wzbogacić dodatkowymi elementami według własnego uznania.

 

Kalendarz adwentowy herbaty jako kalendarz adwentowy dla nastolatków? Co włożyć do kalendarza adwentowego?

To, co umieścimy w kalendarzu adwentowym, jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli nasz projekt ma być sam w sobie prezentem dla kogoś, to zawsze dobrze jest mieć na uwadze zainteresowania danej osoby. Oczywiście istotna będzie tu też wielkość przedmiotów. W przypadku opisanego powyżej sposobu z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym będziemy musieli raczej ograniczać się do czegoś małego. Mogą to być słodycze, biżuteria lub torebki herbaty. Inne formy kalendarzy adwentowych bywają większe i wówczas śmiało możemy sięgnąć np. po kosmetyki czy świeczki zapachowe. Ciekawym pomysłem są też artykuły piśmiennicze, które świetnie sprawdzą się dla najmłodszych, choć i starsze osoby z zamiłowaniem do prac manualnych powinny być zadowolone.

Więcej o:
Copyright © Agora SA