Trzy idealne rośliny doniczkowe na zimę. Te okazy pięknie udekorują dom i nadadzą świątecznego klimatu

Zima zbliża się wielkimi krokami. Za oknami przeważa więc szary krajobraz, a promieni słońca jest jak "na lekarstwo". Właśnie dlatego warto dodać nieco kolorów i energii do swojej przestrzeni. Te kwiaty doniczkowe zakwitną nawet zimą i pięknie udekorują dom.

Zima to piękny okres w roku, jednak wielu osobom brakuje w tym czasie słońca oraz szeroko rozumianej energii. Na zewnątrz pogoda nie zachęca do spacerów, a stałe znużenie i wszechobecna szarość sprawiają, że chciałoby się przespać cały dzień. W takiej sytuacji warto nieco "ożywić" swoje mieszkanie i dodać do niego kolorów w postaci roślin doniczkowych. Dowiedz się, które kwiaty zakwitną również zimą.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te rośliny zakwitną zimą. Nadaj swojemu mieszkaniu pięknego charakteru za pomocą kwiatów

Zimą większość kwiatów przechodzi w stan spoczynku, jednak - jak się okazuje - nie wszystkie. Panuje przekonanie, że roślin kwitnących zimą jest mało, lecz nic bardziej mylnego. Istnieje ich naprawdę sporo, a oto takie, które nadadzą się do domów i mieszkań. 

Grudnik to kwiat, który bez wątpienia nada twoim wnętrzom życia i udekoruje je w niepowtarzalny sposób. Już sama jego nazwa wskazuje, że kwitnie w grudniu, ponieważ ta jakże chłodna pora roku mu sprzyja. Oczywiście mimo to warto zapewnić roślinie odpowiednie warunki. Najlepiej czuje się w około 15 stopniach Celsjusza. Podczas pielęgnacji zwrócić także uwagę na to, aby kwiat stale miał wilgotne podłoże. Grudnik uwielbia być zraszany wodą, więc tego również nie można pominąć w jego pielęgnacji. Jaki jeszcze kwiat może dodać zimowemu okresu energii? 

Kwiaty kwitnące zimą. Te kojarzą się ze świętami i wprowadzą do domu urokliwy klimat

Kwiat, który najczęściej można spotkać zimą w polskich domach to bez wątpienia poisencja, znana bardziej jako gwiazda betlejemskaRoślina cudownie zdobi wnętrze domu i idealnie komponuje się z wigilijnym stołem. Ma piękne czerwone kwiaty, a jej pielęgnacja jest stosunkowo prosta. Tak naprawdę wystarczy jej temperatura pokojowa i podlewanie mniej więcej w dwudniowych odstępach.

Jeśli chcesz zainwestować w coś nieco bardziej oryginalnego, być może zastanów się nad fiołkiem afrykańskim, który co ciekawe nie lubi zimna, lecz kwitnie właśnie zimą. Kwiat podobnie jak poisencja, najlepiej czuje się w temperaturze pokojowej. Podczas podlewania należy być ostrożnym - uważaj na liście rośliny, ponieważ są bardzo delikatne i nie lubią kontaktu z wodą. Unikaj także stawiania doniczki z fiołkiem blisko grzejnika, gdyż suche powietrza nie sprzyja wzrostowi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA