Ozdoba na Boże Narodzenie całkiem za darmo. Tak stworzysz świąteczny wieniec na drzwi i nie tylko

Każdy chciałby mieć dom na święta ozdobiony jak najpiękniej. Niestety dekoracje niekiedy naprawdę dużo kosztują. Na szczęście istnieją sposoby na zrobienie własnych i to zupełnie za darmo. Wystarczy, że wykorzystasz kilka przedmiotów, które masz w swoim domu.

Tak naprawdę, aby stworzyć niepowtarzalną i przepiękną ozdobę na święta, wcale nie musisz wydawać wysokich kwot. Dodatkową zabawę oraz niezwykłe efekty możesz osiągnąć, tworząc bożonarodzeniowe dekoracje zupełnie samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Zobacz, jak wykonać wieniec na drzwi i nie tylko.

Zobacz wideo O czy marzą emeryci na święta? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dekoracje na Boże Narodzenie 2023: Te ozdoby świąteczne wykonasz całkiem za darmo

Samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych jest nie tylko doskonałą okazją do zaoszczędzenia, ale i świetną, rodzinną zabawą, do której możesz nakłonić nawet najmłodszych. Nie dość, że poczujesz klimat Bożego Narodzenia jeszcze mocniej, to uzyskasz dekoracje, jakich nie ma nikt inny, zachwycając podczas Wigilii swoich gości nietuzinkowym wystrojem. Tak naprawdę wystarczy zebrać kilka przedmiotów ze swojego ogródka i mieszkania i znaleźć odrobinę czasu. Jedną z popularniejszych dekoracji świątecznych jest wieniec adwentowy lub wianek na drzwi. Ten pierwszy ma za zadanie pomóc nam w odliczaniu tygodni do Bożego Narodzenia, ten drugi ma wprowadzać niezwykły klimat i dawać znak innym, że w tym domu obchodzimy święta. Aby wykonać stroik, wystarczy, że znajdziemy w domu klej, nożyczki oraz ozdobne tasiemki. Z pewnością mamy jakieś pozostałości, czy to ze szkoły, czy z zeszłego roku. Jeśli chodzi o dodatki, możemy puścić wodze wyobraźni. Przydadzą nam się na pewno gałązki drzew iglastych, jarzębina, orzechy, wysuszone plastry cytrusów, bibuła lub kolorowe karteczki. Do wieńca adwentowego przydadzą się także cztery świece, ale równie dobrze mogą być to tanie tealighty. Ozdoba na drzwi będzie wymagała nieco więcej przygotowań, ale ona również nie sprawi nam problemów.

Świąteczny wieniec na drzwi zrobiony samodzielnie. Zmiast wydawać fortunę, przygotuj to

Ozdobienie drzwi wejściowych to doskonały pomysł, by wprowadzić do domu jeszcze więcej świątecznej magii. Możemy nie tylko powycinać z białych kartek papieru płatki śniegu i bałwanki, a z zielonej bibuły stworzyć choinki. Zawsze dobrze jest pokusić się o wieniec, który możemy wykorzystywać nawet co roku. Zanim zaczniemy jednak przytwierdzać do niego naturalne ozdobniki, musimy znaleźć okrągłą bazę. Słomiany wianek kupimy w sklepie za mniej niż 5 złotych, ale tak naprawdę wystarczy cokolwiek w formie okręgu. Oczywiście na początek owijamy go bibułą lub malujemy na wybrany kolor, a następnie przytwierdzamy do niego wybrane przez nas ozdoby. Najlepiej sprawdzą się gałązki drzew iglastych, na których możemy nawet zawiesić bombki dokładnie tak, jak na choince. Najważniejszy tak naprawdę jest pomysł i chęć do zrobienia "czegoś z niczego". Z pewnością w każdym domu znajdą się niewykorzystane wycinanki, zasuszone kwiatki, wstążeczki od prezentów, czy stare ozdoby, którym możemy nadać nowe życie. Największą zaletą robienia samodzielnie ozdób jest uniwersalność. Projekt możemy bowiem dostosować nie tylko do naszych preferencji, ale i stylu czy wystroju mieszkania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.