Oto jak zrobić gwiazdę betlejemską z torebek śniadaniowych. Ozdoba na święta praktycznie za darmo

Jedną z obowiązkowych ozdób świątecznych, które znajdują się w praktycznie każdym domu, jest gwiazda betlejemska. Okazuje się, że nie musimy wydawać na nią dodatkowych pieniędzy, gdyż szybko i łatwo wykonamy ją z rzeczy, które mamy pod ręką. Za te ozdoby możesz nie zapłacić nawet grosza.

Świąteczne gwiazdy należą do najczęstszych ozdób na Boże Narodzenie, które wprowadzają magię do naszych domów. Okazuje się, że możemy zrobić piękne dekoracje całkowicie za darmo. Wystarczy, że mamy w swojej kuchni trochę niepotrzebnych torebek śniadaniowych. Zamiast je wyrzucać, możemy wykorzystać je, by stworzyć ozdobę na lata.

Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gwiazda z torebek śniadaniowych. Ozdoba świąteczna praktycznie za darmo

Każdy z nas chce ozdobić swój dom na święta tak pięknie, jak tylko się da. Niestety wiele dekoracji jest kosztownych, a przed Bożym Narodzeniem wolimy zaoszczędzić na prezenty dla najmłodszych. Na szczęście istnieją sposoby na wykonanie wigilijnych akcentów wyjątkowo tanio lub całkowicie za darmo. Jedną z takich metod jest stworzenie gwiazdy betlejemskiej ze zwykłych torebek foliowych. Z pewnością każdy z nas ma trochę zrywek w domu, a jeśli nie, wystarczy kupić je za grosze w każdym sklepie. Ponadto sposób świetnie sprawdzi się dla osób, które mają mało czasu. Wykonanie gwiazdek zajmie nam bowiem około kilkunastu minut. Wystarczy, że przygotujemy około siedmiu foliówek na jedną dekorację, specjalny klej do papieru, sznureczki do zawieszania oraz nożyczki. Z pewnością większość tych produktów mamy już w mieszkaniu. Jeśli chcemy nadać dekoracjom zimowego nastroju, możemy wykorzystać również dziurkacz z ozdobnym wzorem — na przykład w płatki śniegu.

Jak zrobić gwiazdę z papieru? Zawieś na nich gwiazdki betlejemskie

Twórczyni internetowa, Kinga Paruzel na TikToku podzieliła się z fanami szybkim i prostym pomysłem na ozdobę świąteczną. Boże Narodzenie to magiczny czas, który kojarzy nam się ze świętym Mikołajem, delikatnie prószącym śniegiem oraz ozdobnymi światełkami. Tiktokerka pokazała krok po kroku, jak wykonać betlejemskie gwiazdki przy użyciu torebek foliowych. Na początek przygotujmy siedem zrywek i ułóżmy je jedna na drugiej. Jeśli chcemy, możemy podziurkować je w ozdobne wzory. Następnie smarujemy je klejem i układamy jedna na drugiej tak, aby linie kleju stanowiły odwróconą do góry nogami literę "T". Przy trzeciej zrywce dokładamy do środka sznureczek, na którym będziemy zawieszać dekoracje. Po sklejeniu razem siedmiu folijek zaznaczamy środek szerokości torebki oraz środki po obu stronach boków, by połączyć je, tworząc trójkąt. Kolejnym krokiem jest wycięcie nożyczkami boków wzdłuż zaznaczonych wcześniej linii. Gwiazdkę betlejemską możemy ozdobić dodatkowo brokatem lub światełkami. W przypadku trudności warto obejrzeć parę razy materiał nagrany przez Kingę Paruzel z dokładną instrukcją. Warto wypróbować w tym roku dekorację, gdyż jest naprawdę efektowna i mało pracochłonna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.