Wrzuć to do woreczka i połóż na kaloryferze. Piękny zapach będzie unosił się przez wiele godzin

Nie zawsze musisz kupować drogie odświeżacze powietrza, olejki zapachowe lub kadzidełka. Czasem wystarczy chwila cierpliwości i pomysłowość, by wykonać woreczek, dzięki któremu piękna woń będzie roznosić się po całym domu godzinami. Zobacz, jak oczarować swoich gości.

Nie wiesz, jak poradzić sobie z brzydkim zapachem w domu? Sklepowe odświeżacze co prawda działają natychmiastowo, ale nierzadko mają w swoim składzie szkodliwe w nadmiarze związki chemiczne. Osoby wrażliwe z pewnością nie będą mogły korzystać także ze świeczek i kadzidełek ze względu na dym. Na szczęście istnieje tanie i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie. Zobacz, jak stworzyć domowy woreczek zapachowy.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza? Woreczek zapachowy na długie godziny

Dobrą alternatywą dla sklepowych odświeżaczy powietrza jest samodzielne zrobienie zapachowego woreczka, który zneutralizuje brzydkie zapachy w domu, a dodatkowo rozniesie po mieszkaniu piękną woń, zachwycając wszystkich naszych gości. Stawiając na naturalność, możemy mieć pewność, że przytulny klimat zostanie utrzymany przez długie godziny. Najbardziej skutecznym sposobem jest ten, w którym domowy odświeżacz umieszczamy na kaloryferze. Ciepłe powietrze razem z piękną wonią unosi się w górę i roztacza po całym domu. Wystarczy, że przygotujesz kilka produktów, które najpewniej masz w swojej kuchni. Najpierw przygotuj zwykły foliowy woreczek śniadaniowy lub reklamówkę "zrywkę". Do niej wsyp starkowaną skórkę cytryny lub pomarańczy. Możesz dodać także kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Następnie zawiąż opakowanie i za pomocą wykałaczki lub innego podobnego narzędzie zrób w nim kilka dziurek. Teraz wystarczy, że położysz je w ukryciu na grzejniku, a piękny zapach będzie otulał cię w najchłodniejsze, zimowe wieczory. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów na zamaskowanie przykrych zapachów.

Jak zrobić zapach, który zamaskuje brzydką woń? Samemu wypełnij atomizer tą mieszanką

Na szczególnie uciążliwe zapachy, polecany będzie silniejszy zapach niż naturalna skórka z cytrusów. Jeśli masz dyfuzor zapachowy lub atomizer, możesz przygotować specjalną mieszankę, którą wlejesz do urządzenia. Co więcej, wykorzystasz produkty, które masz już w domu, więc możliwe, że nie wydasz ani złotówki. Na początek wlej do pojemnika około trzech łyżek płynu do płukania tkanin i wymieszaj ze szklanką wody. Aby wzmocnić zapach, dodaj parę kropel olejku eterycznego i dwie łyżki spirytusu lub trochę ulubionych perfum. Dzięki temu zapach będzie utrzymywał się wyjątkowo długo i będzie na tyle intensywny, że zagłuszy każdą inną nieprzyjemną woń. Wybór dodatków zależy tylko od ciebie, ale uważaj, by nie przesadzić z mieszaniem różnych produktów. Lepiej stawiać na podobne zapachy i stonowane połączenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.